Hande Kazanova: “Soyadım Casanova'dan Değil Kazan Ovası'ndan Geliyor”

PAYLAŞ
Hande Kazanova: “Soyadım Casanova'dan Değil Kazan Ovası'ndan Geliyor”
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Dayı Gösteri bu hafta oyuncu Naz Çağla Irmak ve astrolog Hande Kazanova ’yı ağırladı. Ünlü astrolog adının İtalyan gezgin Casanova ’dan değil, Rusya ’daki Kazan Ovası ’ndan geldiğini söyledi. İlk yarıyıllarda astrolojiyle ilgilendiğini dile getirmekte zorlandığını belirten Kazanova, sonrasında kendini “Bu senin işin artık. Bunu da göğsünü gere gere söyleyebilmelisin” diyerek telkin ettiğini anlattı. Ocak ayında yeni filmi Demir Kadın Neslican ’ın vizyona gireceğini belirten genç oyuncu Naz Çağla Irmak, kariyerinin başında “torpilli” sözünden çok korktuğunu ifade ederek, “Annemin menajeriyle dahi çalışmadım. Kendim menajerlik firmalarına mail gönderdim” dedi.

Dayı Gösteri ’da bu hafta sohbet yeniden süratli başladı. Hande Kazanova, soyadının hakikatinde İtalyan gezgin Casanova ’dan değil, Rusya ’daki Kazan Ovası ’ndan ve Kazan Türklerinden geldiğini anlattı. Naz Çağla Irmak ise, Dayı ’nın suali üzerine, ilk adının hikâyesini paylaştı. Irmak, Facebook ’ta “Çağla Irmak” diye aratınca çok fazla netice olduğunu görmesi üzerine kendine yeni bir ad koymaya karar verdiğini söyledi. 

“Film hakkında kimse şaka yapmadı”

Neslican Tay ’ın tüm Türkiye ’ye esin olan hakikat hayat hikâyesinden uyarlanan Demir Kadın Neslican adlı yeni filminden bahseden Irmak, “Set çok hoş geçti. Bu kadar güç bir süreci anlatan bir setin bu kadar neşeli geçeceğini düşünmezdim. Sıradanda setlerde çok şaka yapılır ya. Film hakkında kimse şaka yapmadı. Bir defa biri hafif bir şaka yaptı ve kavradı ki bu sette şaka yapılmayacak” laflarıyla anlattı. 

“Babam, ‘Oh be, kurtulduk ’ dedi”

Hande Kazanova, on beş yaşından beri semayla ilgilendiğini ve çok meraklı, farklı sualler soran bir çocuk olduğunu anlattı. Çocukluğunun geçtiği Foça ’dan parçalayıp İstanbul ’a üniversite okumak için gideceği zaman babasının mizahlı tepkisini, “Tek çocuk olmama karşın, üniversiteyi kazandığım gün babam ‘Oh be kurtulduk ’ dedi” laflarıyla aktardı. 

“Sağ çıktım mı acaba?”

Naz Çağla Irmak, dram dozu ağır bir iş olan Küskün Çiçekler ’den nasıl sağ çıktığının sorulması üzerine, “Sağ çıktım mı acaba? Valla öğrenmiyorum ki, on yedi yaşındaydım zati başladığımda. Ağlamak bir alışkanlık haline gelmişti. Dizide ağlamayınca konutta ağlıyordum” dedi.

Bakkal dahi astroloji yorumu soruyormuş

Mevzu astrolojiye kaymadan sohbet edebildiği kimse olmadığını anlatan Hande Kazanova, “Bakkala gidiyorum ekmek almaya, ‘Yavrucuğum ne olacak bu yengeç burçlarının hali? ’ diye soruyorlar. Kuaföre gidiyorum, kuaför soruyor. Ya da en yakın dostlarımdan biri aradığında telefonu ilk açtığında, ‘Bu aralar hiç iyi sezmiyorum. Semanda bir şey mi var? ’ diye söze başlıyor” dedi. 

“O yarıyılda bunu dile getirmekte zorlandım”

Kazanova, oyunculuktan astrolojiye geçişiyle alakalı, “Astrolojiyi seçim ettim. Astrolojiyle kendimi buldum bir anlamda” dedi ve laflarını şöyle sürdürdü: “Kurtlar Vadisi bitmiş, hemen arttan birkaç dizinin içerisinde yer aldım. İnsanlar, ‘Ona vazgeçtin, bu işlerle mi uğraşıyorsun? Ne ilgisi var?” demeye başladılar.  O yarıyılda bunu dile getirmekte zorlandım. Sonra bir gün dedim ki, ‘Hande sen bu işin nasıl olduğunu biliyorsun, nasıl emek verildiğini öğreniyorsun. Bu işte iyi de olacaksın. Sen doğrultusunu çizdin. Bu senin işin artık. Bunu da göğsünü gere gere söyleyebilmelisin ’… Ve söylemeye de başladım.” 

“Torpilli sözünden çok korkuyordum”

Oyuncu Hülya Gülşen ’in kızı olan Naz Çağla Irmak, bu nedenle sektöre girmesinin daha kolay olup olmadığına müteveccih suale, “Ben özellikle o torpilli sözünden çok korktuğum için, annemin menajeriyle dahi çalışmadım. Kendim menajerlik firmalarına mail gönderdim. Ama başka bir deyişle bir noktada onun dostları, onun kızı olarak beni tanıdığı için belki benim isteğim dışında olmuştur” diye cevap verdi. 

Hande Kazanova ’dan canlı yayında 2023 ’nam burç varsayımları

Gel bakalım Yanıma kısmında bu hafta Dayı ’ya Hande Kazanova eşlik etti ve 2023 ’te burçları nelerin beklediğini anlattı. 

Canlı yayında fiyatsız

Kahkaha dolu sohbetler, renkli skeçler ve Paptircem ’in neşeli parçalarıyla cümbüşün doruğa taşındığı Dayı Gösteri, bu sezon perşembe geceleri saat 22.30 ’da seyircisiyle buluşuyor. Türkiye ’nin tek canlı talk show programı, geçen sezon olduğu gibi yeniden canlı yayınlandığı sırada fiyatsız izlenebiliyor.

 

Kaynak: adamnedio.com