Hollanda'yı sallayan Türk düğünü

PAYLAŞ
Hollanda'yı sallayan Türk düğünü
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Hollanda, son zamanlarda çok dikkat toplayan müzisyen şarkıcı Türk kızı Ezgi Köroğlu ’nu konuşuyor. Heyecanı, enerjisi, sesi ve performansı ile dikkat toplayan, kurduğu orkestrası ile türkçe müzik yapan Ezgi, 13 Mayıs ’ta Amsterdam ’ da prömiyerini yaptığı yeni konseri Türk Düğünü ile galibiyetini pekiştirdi.

Hollanda ’nın krallık salonu Concertgebouw, pop müziğin mabedi Paradiso gibi prestijli konser salonlarında seyircisini neşelendiren sanatçı, tüm Hollanda ’da konser turuna çıkmaya hazırlanıyor.

 

Zaferi ile parlıyor

Hollanda ’da sahnede Türk Düğünü yapmayı hayal etti ve yaptı. Gelin hamamı, kız isteme, kına gecesi ve düğün olarak kurguladığı konserini, özel hazırlanan kostüm ve sahne tasarımı ile izleyiciye sunarak dünyada bunu yapan ilk sanatçı oldu. Yediden yetmişe, hem Hollandalı hem Türk seyirci profili olan sanatçı türkçe şarkılarla seyircisini etkilemeye devam ediyor.

Trabzon doğumlu olan Ezgi Köroğlu, moda tasarımı eğitimi için Milano ’da yaşadı. Bir vakit Floransa ’da yaşadıktan sonra sanatçı olarak gittiği Amsterdam ’a yerleşti. Hollanda ’nın Krallık salonu Concertgebouw ’da verdiği solo konseri Tribute to Sezen Aksu ile sesini duyuran sanatçının kısa müddette ehemmiyetli sahnelere çıkması esin veriyor. 2020 senesinde kendi şarkılarından oluşan yedi single yayınladı. İlk çıkış şarkısı Geri Dönemem yayınlanır yayınlanmaz spotify ’ın iki listesine 1 numaradan girdi. Tüm çalışmalarına sürüklediği video klipleriyle de hoşlanılan şarkıcı Hollanda ’ da konserler vermeye ve aynı zamanda da tiyatro yapmaya devam ediyor.

Eylül ayında çıkacak yeni albümünün çalışmalarına başlayan Ezgi ’nin Avrupa zaferlerini çokça dinleyeceğiz.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı