ING Türkiye ve Ezgi Mola, 23 Nisan'da Kahramanmaraşlı çocukların yanındaydı

PAYLAŞ
ING Türkiye ve Ezgi Mola, 23 Nisan'da Kahramanmaraşlı çocukların yanındaydı
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

ING Türkiye, 23 Nisan Ulusal Dominantlık ve Çocuk Bayramı ’nı Kahramanmaraş ’ta zelzeleden etkilenen çocuklara müteveccih tertip ettiği anlamlı bir aktiflik ile kutladı. ING Türkiye ’nin reklam suratı Ezgi Mola, faalliğe katılarak çocukların ve ailelerinin yanında oldu. Aktiflikte Habitat Derneği iş birliği ile çocuklara teknoloji odaklı atölye ve oyunlar sunuldu. ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “10 sene evvel istihdamı desteklemek için Çağrı ve İşlem Merkezimizi kurduğumuz Kahramanmaraş ’ın yine kalkınması için elimizden geleni yapmayı sürdüreceğiz. Bu kavrayışla, 23 Nisan ’ı Kahramanmaraş ’ta çocuklarımızla kutladık. Yaralarımızı beraber sarmaya ve çocuklarımıza umutlu yarınların yolunu çizmeye devam edeceğiz” dedi.  Habitat Derneği İdare Kurulu Başkanı Sezai Hazır, “Yaşadığımız zelzele faciayı hepimizde derin yaralar vazgeçti. Fakat inanıyorum ki hepimizi derinden etkileyen zelzele faciasının yarattığı tahribi hep birlikte eksilteceğiz. Habitat Derneği olarak zelzelenin yarattığı bu tahribi eksiltebilmek için tüm eforumuzla çalışmalarımıza devam ediyoruz.  Çocukların umutla geleceğe bakabilmeleri önceliğimiz” dedi. 

Cemiyetsel yatırımları ile başkalaşıma liderlik eden ve eğitimi önceliklendiren ING Türkiye, 23 Nisan Ulusal Dominantlık ve Çocuk Bayramı ’nı Kahramanmaraş ’ta zelzeleden etkilenen çocuklara müteveccih tertip ettiği özel bir aktiflik ile kutladı. ING Türkiye ’nin reklam suratı Ezgi Mola da faalliğe katılarak çocukların ve ailelerinin yanında oldu. ING Türkiye ’nin Kahramanmaraş İşlem ve Çağrı Merkezi binasında tertip ettiği faalliğe Kahramanmaraş ’taki ING ’li çalışan çocukları ve Turuncu Mektep talebeleri katıldı. Bu aktiflikte çocuklar hem eğitici içeriklerle dijital kabiliyetlerini geliştirdi hem de 23 Nisan Ulusal Dominantlık ve Çocuk Bayramı ’nı kutladı. Habitat Derneği iş birliği ile çocuklara tanışma oyunu, surat boyama aktifliği, Makey, Sanal ve Artırılmış Hakikatlik ve STEM gibi muhtelif teknoloji odaklı atölye ve oyunlar sunuldu.

VR gözlüklerle çok ebatlı düşünme marifetleri geliştirildi

Tüm yaş gruplarına uygulanan Makey Makey faalliğinde kartlara kablo bağlanarak sağlanan eğitim kitiyle çocuklara analitik düşünme hüneri ve yaratıcılık kazandırılması kastedilirken, robotik kodlama için de temel bir eğitim verildi. Sanal ve artırılmış hakikatlik aktifliği kapsamında ise VR oyunu ile çocuklar koordinasyon kabiliyetlerini sanal civarda sınarken, çocukların çok ebatlı düşünme marifetleri geliştirildi. 3-7 yaş arasındaki gruplara misal çizimler, kuru ve pastel boya verilirken, çocukların yaptıkları boyamalar telefonda canlandırıldı. 7 yaş üzerindeki çocuklarla yapılan STEM faalliğinde ise, STEM kiti ile çocuklar el becerisini kullanarak problem çözme kabiliyetini geliştirdi. 

Alper Gökgöz: Çocuklarımıza umutlu yarınların yolunu çizmeye devam edeceğiz.

Bu sene 23 Nisan ’da Kahramanmaraş ’ta olmaktan mutlu olduklarını aktaran ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Yaşadığımız büyük zelzele faciasının merkezi konumundaki Kahramanmaraş, ING için çok ehemmiyetli bir şehrimiz. 10 sene evvel istihdamı desteklemek için Çağrı ve İşlem Merkezimizi kurduğumuz Kahramanmaraş ’ın yine kalkınması için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Bu hoş şehrimizin en kısa zamanda daha önceki günlere, daha da kuvvetlenerek döneceğinden eminiz. Zelzelenin yaralarını sarmak, geleceğe umutla bakmak için bir değişik önceliğimiz ise çocuklarımız. Çocuklarımız geleceğimiz, onlara iyi bir geleceğin kapılarını açabilmek hepimizin öncelikli misyonu. Biz de beraber iyileşmek için üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmeyi misyon ediniyor, çocuklarımıza ve onların geleceğine umutla bağlı olmaya devam ediyoruz. Cemiyetsel yatırımlarımızı bu istikamette şekillendiriyor, Kahramanmaraş, Hatay ve Ağrı ’da yer alan Turuncu Mekteplerimize yardımımızı sürdürüyoruz. Bu kavrayışla,  Atatürk ’şöhret çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan ’ı Kahramanmaraş ’ta çocuklarımızla beraber kutlamak ayrıca anlamlı. Çocuklarımızın hem teknoloji hem cümbüş dolu bir gün geçirmelerine destekçi olduk. Yaralarımızı beraber sarmaya ve çocuklarımıza umutlu yarınların yolunu çizmeye devam edeceğiz. Bu özel günde bizimle beraber olup destek veren Ezgi Mola ve Habitat Derneği ’ne de teşekkür ediyorum. Tam çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Dominantlık ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” dedi.

Sezai Hazır: Geleceğimiz olan çocukların umutla geleceğe bakabilmeleri en ehemmiyetli önceliğimiz.

Bu anlamlı aktiflikte çocuklara armağan edilen bayramı onlarla beraber kutlamaktan çok mutlu olduğunu ifade eden Habitat Derneği İdare Kurulu Başkanı Sezai Hazır ise şunları söyledi: “Yaşadığımız zelzele faciayı ne yazık ki hepimizde derin yaralar vazgeçti. Fakat inanıyorum ki hepimizi derinden etkileyen zelzele faciasının yarattığı tahribi hep birlikte eksilteceğiz. Habitat Derneği olarak zelzelenin yarattığı bu tahribi eksiltebilmek için tüm eforumuzla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Geleceğimiz olan çocukların umutla geleceğe bakabilmeleri en ehemmiyetli önceliğimiz. Bu anlamlı faallikte de çocuklarımızla bir arada olup kendilerine armağan edilen bu hoş bayramı beraber kutlamaktan dolayı çok mutluyuz. Çocuklarımızın bugünkü gibi hep suratlarının gülmesi için üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getirmeye memnuniyetle devam edeceğiz. Bu vesile ile tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Dominantlık ve Çocuk Bayramı ’nı kutluyor, bu bayramı onlara armağan eden Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ’ü minnetle anıyorum. Ayrıca bu özel günde desteklerinden dolayı ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz ve Ezgi Mola ’ya en içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı