Kadıköy'de Manu Chao rüzgarı esti

PAYLAŞ
Kadıköy'de Manu Chao rüzgarı esti
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Manu Chao, 10 sene sonra Kalamış Yaz Şenliği ’nde hoşlananlarıyla buluştu.

Dünyaca ünlü sanatçı Manu Chao, Kadıköy Belediyesi ’nin tertip ettiği Kalamış Yaz Şenliği ’nde sahne aldı. Manu Chao ’nun Kalamış ’ta gerçektirdiği konserin biletleri satışa çıktıktan kısa bir müddet sonra tükenmişti. Fransız dünya müziği grubu Mano Negra ’nın kurucusu olan Manu Chao, 10 senelik aradan sonra Kalamış Yaz Şenliği için İstanbul ’a geldi.  Son senelerde dünyanın bir hayli ülkesinden gelen konser önerilerini geri çeviren ünlü sanatçı, Kalamış Yaz Şenliği ’nde hoşlananlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Kadıköy Belediye Başkanı Odabaşı ’da izleyiciler arasındaki yerini aldı.

Fransızca, İngilizce, İspanyolca…

Mano Negra ’nın 1994 ’te ayrılmasının ardından kariyerine solo olarak devam eden Manu Chao, 1999 ’da yayınladığı ilk solo albümü Clandestino ile büyük alkış kazandı. Solo kariyerinde 6 albüme imza atan sanatçı, repertuarındaki yapıtları Fransızca, İngilizce, İspanyolca, Arapça, Yunanca, Katalanca ve Galiçyaca dillerinde seslendiriyor. Değişik sanatçılarla ehemmiyetli projelerde yer alan sanatçı, kariyeri süresince anapara karşıtı duruşuyla beynelmilel müzik camiasının ehemmiyetli figürlerinden biri haline geldi.

Şenlik, 10 Eylül ’e kadar sürecek

Kadıköy Belediyesi ’nin 7 Temmuz ’da Kalamış Atatürk Parkı ’nda başlattığı Kalamış Yaz Şenliği 10 Eylül ’e kadar devam edecek. Kalamış ’ta şenlik heyecanı, birbirinden bedelli sanatçıların sahne alacağı konserler ve sinema tarihine damgasını vuran çok özel filmlerle tüm süratiyle devam ediyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı