“Karatay Okuyor” projesinin galibiyetli talebeleri İstanbul ’u gezdi

PAYLAŞ
“Karatay Okuyor” projesinin galibiyetli talebeleri İstanbul ’u gezdi
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

İmtihanda galibiyet gösteren lise 9 ’ncu sınıf 250 talebe, uzman kılavuzlar eşliğinde İstanbul ’a götürülerek İstanbul ’un tarihi, kültürel ve natürel hoşluklarını gezdi. Tertip Edilen geziyle talebeler; Boğaz turuyla İstanbul ’un eşsiz hoşluklarını görme fırsatı bulurken; şehrin ehemmiyetli uğrak noktaları arasında bulunan Pier Loti, Eyüp Sultan, Sea Life, Topkapı Epilepsiyi, Ayasofya, Yerebatan Sarnıcı, Gülhane Parkı, Eminönü ve Panorama 1453 gibi daha bir hayli yerini de gezdi.

Daha evvel gelmedikleri İstanbul ’u çok hoş bir biçimde dolaşma fırsatı bulduklarını dile getiren talebeler; İstanbul ’un tarihi ve kültürel hoşluklarını yakından tanıdıkları için mutlu olduklarını aktardılar. Geziden çok hoş hatıralarla döndüklerini belirten talebeler, her zaman yanlarında olan Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca ’ya da teşekkür etti.

“GENÇLERİMİZ HER ZAMAN ÖNCELİĞİMİZ”

Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca da, Karatay Belediyesinin gençleri her zaman ilk tasarıda yakaladığına vurgu yaptı. “Karatay Okuyor” projesi ile emellerinin gençleri daha fazla kitapla buluşturmak olduğunun söyleyen Başkan Kılca; projeyi İstanbul gezisi ile taçlandırdıklarını belirtti.

Başkan Kılca, “Karatay Belediyesi olarak eğitim çağındaki tüm çocuklarımızı ve gençlerimizi umursuyoruz. Onların eğitimde, kültürde, sanatta ve sporda kendilerini geliştirmelerine katkı sunmaya büyük gayret gösteriyoruz. Bu çerçevesinde gençlerimizin kitap okumaya müteveccih farkındalık oluşturmak ve daha fazla okumalarını sağlamak emeliyle ‘Karatay Okuyor ’ isimli projeyi yaşama geçirmiş ve proje çerçevesinde galibiyetli olan talebelerimizi İstanbul gezisi ile mükâfatlandıracağımızı duyurmuştuk. Bu lafımızı yerine getirdik.

Gençlerimiz gruplar halinde İstanbul ’un tarihi ve kültürel bir hayli yerini dolaşma fırsatı buldu. Belediye olarak eğitim ve öğretimi her zaman ilk tasarıda yakalıyoruz, gençlerimizin sosyal ve kültürel yaşamına katkı sağlamak için üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle projemize destek veren Karatay İlçe Ulusal Eğitim Müdürlüğümüze ve Karatay Kent Konseyimize teşekkür ediyorum” dedi.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ