Kayhan Berkin; “Uyuşuk Oyuncuya Dayanamıyorum”

PAYLAŞ
Kayhan Berkin; “Uyuşuk Oyuncuya Dayanamıyorum”
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

 ‘Kuliste Röveşata ’ yeni bölümşanda Sidikli Kasabası Müzikali ’nin kulisinde! 

Zorlu PSM YouTube kanalında Zeynep Ocak ’ın PSM ’nin sahne artta sualler sorduğu, kahkaha dolu program ‘Kuliste Röveşata ’nın yeni bölüm davetliyi; Sidikli Kasabası Müzikali ’nin rejisörü zaferli rejisör Kayhan Berkin ile müzikalde Sally şahsiyetini canlandıran Gizem Erdem oldu.

 Müzikal nasıl yapılır? Müzikal dans koreografileri nasıl oluşturulur? Shakespeare, Çehov, Moliere ve Brecht ’deri hangisi tarihten silindi? En sabredilmez oyunculuk tarzı hangisi? Suallerinin hepsine Kayhan Berkin ve Gizem Erdem, Kuliste Röveşata programında cevap veriyor.

Zorlu PSM sahne artta doyasıya muhabbetle cümbüşlü dakikalar yaşandığı ‘Kuliste Röveşata ’ programının yeni bölümü, Zorlu PSM YouTube kanalında yayınlandı. Editörlüğünü Kutsal Motor takımının yapıp Zeynep Ocak ’ın sunduğu ‘Kuliste Röveşata ’nın yeni bölüm davetliyi ise Sidikli Kasabası Müzikali ’nin rejisörü zaferli rejisör Kayhan Berkin ile müzikalde Sally şahsiyetini canlandıran Gizem Erdem oldu. 

“Uyuşuk oyuncuya dayanamıyorum”

Zeynep Ocak, Kayhan Berkin ve Gizem Erdem ’e “Sabredemediğin oyunculuk tarzı nedir? sualini sormasının üzerine Kayhan Berkin; “Uyuşuk oyuncuya dayanamıyorum. Öyle oyuncular oluyor. Ne kadar kabiliyetli olup olmadığını öğrenmiyor hem de provalara geç geliyor. ‘Tiyatro öyle bir yer değil, yapmak zorunda değilsin ’ demek gerekiyor. Zira yapılabilecek bir sürü hoş iş var.” biçiminde mizahlı bir cevap verdi. Aynı suale Gizem Erdem ise; “Başka Bir Deyişle ben dürüst oyuncuyu çok hoşlanıyorum. Sanırım insanlar için de aynı şey geçerli benim için. Zira sahnede dürüst olmayınca iyi olmuyor. Özel yaşamında dürüst olmasına gerek yok ama en azından sahnede dürüst olmasını isterim oyuncunun.” cevabını verdi. 

Kayhan Berkin, Zeynep Ocak ’ın “Sana dört tiyatro ustası vereceğiz ve bir tanesini tarihten sileceksin; Shakespeare, Çehov, Moliere ve Brecht” sualine Moliere cevabını verdi. Ardından da ilave ederek; “Gerçeğinde güç bir sual, hepsi çok değerli adlar, Çehov ’un mesela hikayelerini daha çok hoşlanırım. Moliere de çok değerli ama sanırım Moliere ’i seçiyorum” cevabını verdi. Ardından Kayhan Berkin ve müzikalin koreografı İzmir Derim ile Sidikli Kasabası Müzikali ’nin akşamki temsiline hazırlanan sahnesine geçen Zeynep Ocak, koreograf İzmir Derim ile beraber kısa ve cümbüşlü bir dans çalışması hakikatleştirdi. Oldukça cümbüşlü anların yaşandığı sahne üzerindeki dans çalışmasıyla kahkaha dolu sohbetleri programın yeni bölümşöhrete damgasını vurdu. 

 

Kaynak: adamnedio.com