Mabel Matiz'den Eğlenceli Karadeniz Türküsü Yorumu!

PAYLAŞ
Mabel Matiz'den Eğlenceli Karadeniz Türküsü Yorumu!
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Zorlu PSM YouTube kanalının bu sezonki cümbüşlü ve bol müzikli talk show programlarından olan ‘ ’Fi Fijör ’ ’ müzisyen ve prodüktör Sena Gül, namıdiğer Paptircem ’in sunumuyla devam ediyor. Paptircem ’in, “Fi Fijör” programında klavyesinin başındayken, birbirinden ünlü davetlilerin gizemlerini, kariyerleri ile alakalı kırılma noktalarını ve çocukluk hatıralarını afallatıcı alan okumalarla masaya yatırdığı yeni bölümnamın davetliyi; İçten açıklamaları, ilham bulduğu şarkıları, “Antidepresan” şarkısının macerayı ve o anda bestelediği Karadeniz türküsü yorumuyla Mabel Matiz oldu.

Zorlu PSM 10. sezonunda YouTube programlarına bir yenisini daha ilave etti. Müzisyen ve prodüktör Sena Gül, namıdiğer Paptircem, “Fi Fijör” adlı müzikli Talk Show programı bu sezon Zorlu PSM YouTube kanalında devam ediyor. Zorlu PSM stüdyolarında hakikatleşen ve her bölüm sadece bir davetli ağırlayan müzik, sohbet ve cümbüş dolu “Fi Fijör” programının yeni davetliyi Mabel Matiz oldu.

‘ ’Antidepresan ’ ’ bir gün içinde en çok dinlenen şarkı oldu”

Paptircem ’in “Son çıkan ‘Antidepresan ’ şarkın gündemin kendisi oldu, hayli de rekorlar kırdı ve çok kısa bir zamanda. Bu nasıl oldu?” sualini yanıtlayan Mabel Matiz, “Mert Demir gerçekten çok hünerli bir müzisyen. Şarkıyı bana yolladığında dolaysız eridim. Benim evvel solo çalışmalarım vardı sonra fırsat bulup stüdyoya girdiğimizde finale doğru bizi çok etkiledi. Bir buçuk ay gibi kısa bir zamanda 7 ’den 70 ’e herkesin bu kadar beğenmesi bizim için büyük sürpriz oldu sarihçesi. Bir gün içinde en çok dinlenen şarkı olduğumuzun haberini henüz aldık.” biçiminde son günlerin en beğenilen şarkısı “Antidepresan” hakkında içten cevaplar verdi.

Mabel Matiz ’den cümbüşlü Karadeniz türküsü yorumu!

Programın bir öteki beğenilen bölümnamda müzik cinslerinin ve şarkıda yer alabilecek lafların yer aldığı kağıtlarla dolu kaseden kelimeler sürükleyen ve bitirdiği şarkı laflarının hemen ardından şarkıyı Paptircem ile beraber söyleyen Mabel Matiz, kahkaha krizine sokan şarkı laflarıyla cümbüşlü arka tasarı görselleriyle “Fi Fijör” programının yeni bölümşana damgasını vurdu.

‘ ’İlk satın aldığım Kaset Tarkan ’ın “Can Veririm Sana” Kasetiydi ’ ’

Paptircem ’in “İlham demişken ne dinlerdin veya ne dinliyorsun? En çok hangi müzik cinslerinden ilham aldın? sualini yanıtlayan Mabel Matiz, “Çocukken ve ergenliğimde Türkçe müzik çok dinliyordum. Zati bir kasabada geliştim başka bir deyişle hep yerel radyolar vardı. Kasetlere ve CD ’lere ulaşım çok çok hudutluydu. İlk kendi paramla 12-13 yaşlarında kendi kasetimi satın almıştım o da Tarkan ’ın “Can Veririm Sana” kasetiydi. Hala bir manifesto olarak durur cebimde. Esasen o yarıyılın Türkçe pop ve rock külliyatını komple ezberledim diyebilirim. Sezen Aksu, Nazan Öncel, Yıldız Tilbe, Teoman, Göksel kısaca o yarıyıla damgasını vuran herkesin benim koleksiyonumda olduğunu söyleyebilirim” cevabını verdi. 

Birbirinden değişik sürprizlerle, cümbüşlü ve müzik dolu ‘ ’Fi Fijör ’ programının Mabel Matiz ’in davetli olduğu bölümnamın tamamını Zorlu PSM YouTube kanalından izleyebilirsiniz;

 

Kaynak: adamnedio.com