Metin Uca, Gaziemirlileri kahkahaya boğdu

PAYLAŞ
Metin Uca, Gaziemirlileri kahkahaya boğdu
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

“Bunu mu Demek İstedim?” şovunu Gaziemir ’de sahneleyen Metin Uca, izleyiciyi hem tarihi bir yolculuğa çıkardı hem de güldürdü.

Gaziemir Belediyesi ’nin kültür sanat faallikleri kapsamında Metin Uca, Gaziemirli seyirciyle buluştu. Atatürk Kültür Merkezi ’nde sahne alan Uca, “Bunu mu Demek İstedim?” adlı tarihi komedi oyununu sahneledi. Prof. Dr. Özlem Kumrular ’ın  yazdığı yapıtı oyunlaştırıp sahneye taşıyan Uca, seyircileri tarihte hiç öğrenmedikleri, hiç dinlemedikleri detaylarla çok cümbüşlü bir yolculuğa çıkardı. Tarihteki alaka çekici hikâyeleri kendine özgü cümbüşlü üslubuyla anlatan Uca, tarihi hadiselerle günümüzde yaşananları da karşılaştırıyor. Hiçbir yerde anlatılmayan tarihi hikayelerle seyirciyi kahkahaya boğan Uca, ülkemizin içinde bulunduğu sosyal ve ekonomik şartları da tenkidi bir dille ele alıyor. Salonu dolduran Gaziemirliler, reyin sonunda Metin Uca ’yı ayakta alkışladı.

Şov sonunda Metin Uca ’ya çiçek ibraz eden Belediye Başkanı Halil Arda, “Bu sahnede ustaları ağırlamaktan, Metin Uca ’yı ağırlamaktan çok mutluyum. Kültür sanatta çıtayı çok yukarıya taşıdık. Metin Uca ’nın iletisini aldık. Ülkemizin bugünkü idareyicileri Metin Uca ’yı kavramazlar. Hoş günlere 11 gün kaldı” diye konuştu.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı