Mor ve ötesi ve Aleyna Tilki Coke Studio için birlikte şarkı seslendirdi

PAYLAŞ
Mor ve ötesi ve Aleyna Tilki Coke Studio için birlikte şarkı seslendirdi
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Dünya çapında zaferli çıkış yapan 19 sanatçının iş birliği ile ses getiren Coke Studio ’nun ikinci sezonu, Türkiye ’ye özel yaşama geçirilen, eşsiz bir projeye ile devam ediyor.

Bu yaza damgasını vuracak “Coke Studio Türkiye Albümü”nün mor ve ötesi ve Aleyna Tilki ’nin birlikte seslendirdiği yeni şarkısı “Yaz Yaz Yaz” yayınlandı.   

Değişiklikler toplandığında, dünyanın daha zengin ve mucizevi bir yer haline geldiğini vurgulayan “Asıl Mucize” mottosuyla yola çıkan Coke Studio ’nun Türkiye ’ye özel olarak  yaşama geçirdiği “Coke Studio Türkiye Albümü” projesinin yeni şarkısı “Yaz Yaz Yaz” müzikseverlerin alkışına sunuldu.  

Coke Studio Türkiye Albümü ’nde, türk rock müziğinin ülkemizdeki en ehemmiyetli temsilcilerinden mor ve ötesi ile türk pop müziğinin genç temsilcilerinden Aleyna Tilki toplanarak beklenmedik ve büyük merak uyandıran bir ortak çalışmaya imzalaydı.

Proje kapsamında Şehrazat imzalı “Yaz Yaz Yaz”ı yine açıkladılar. Sanatçılar, şarkının prodüksiyonunu yeni kuşağın ehemmiyetli müzik prodüktörlerinden Kaan Arslan ’a teslim ettiler.

Coke Studio Türkiye Albüm ’şöhrette yer aldığı için çok mutlu olduğunu söyleyen mor ve ötesi “Aleyna, senelerdir uzaktan alakayla takip ettiğimiz genç ve zaferli bir meslekdaşımız. Çok değişik bir ses rengi ve kendi öyküsüne dair değişik bir tutumu ve iddiası var. Bu kayıtta bir arada çalışmak bizim için çok neşeliydi. Disiplinli, aralıksız ufkunu geliştirmeye çalışan zeki ve maharetli bir genç sanatçı. Popüler müziğin kalıcı adlarından biri olacağını düşünüyoruz. Ortaya çıkan netice bizi çok heyecanlandırdı, umarız dinleyenler de neşe alırlar.” dedi.

Aleyna Tilki ise; “Coke Studio sayesinde hayranlıkla takip ettiğim mor ve ötesi ile birlikte şarkı seslendirmek benim için çok coşku vericiydi. Özellikle Ajda Pekkan ’ın hoşlandığım şarkılarından birini kendi stilimle açıklamak ve mor ve ötesi ile beraber bir proje yapmak benim için  büyüleyiciydi” dedi. 

mor ve ötesi & Aleyna Tilki ’nin birlikte seslendirdiği Yaz Yaz Yaz şarkısını tüm müzik platformlarından dinleyebilirsiniz.

 

Projede yer alan sanatçılar: 

Mert Demir& Bege  Melike Şahin& Hey Douglas  mor ve ötesi & Aleyna Tilki  Sefo & Simge Sağın 

Coke Studio Türkiye albüm projesi Temmuz süresince her Cuma yeni şarkılarla devam edecek. 

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı