MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ’nın tarihi belli oldu

PAYLAŞ
MSÜ Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı ’nın tarihi belli oldu
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM, Ulusal Korunma Üniversitesi Askeri Talebe Aday Tanımlama İmtihanı ’nın 2023-MSÜ 19 Mart tarihinde uygulanacağını açıkladı.

ÖSYM ’nin internet sitesinde yer alan bültene göre, 19 Mart ’ta uygulanacağı bildirilen 2023-MSÜ için müracaatlar, 13 Ocak-7 Şubat tarihleri arasında yapılacak.

Adaylar, müracaatlarını bugünden itibaren ÖSYM Müracaat Merkezleri aracılığıyla veya ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr adresinden fertsel olarak ya da ÖSYM Aday Operasyonları Mobil uygulamasından yapabilecek.
Öte yandan imtihana ait detaylı bilgi 2023-MSÜ Rehberi ’nda yer alıyorken, adaylar rehbere ÖSYM ’nin internet sitesinden erişebilecek.
Ayrıca ÖSYM tarafından, imtihana müracaat etecek adaylara müteveccih şu ihtarlar yapıldı:
“İmtihana müracaat etecek adayların rehberi dikkatle tahlilleri gerekmektedir. 2023-MSÜ ’ye müracaat eten adayların, Harp Mektepleri ve Astsubay İş Akademileri 2’nci Tercih Safhalarına katılabilmeleri için ayrıca başkanlığımızca uygulanacak olan 2023 Yükseköğretim Müesseseleri İmtihanı ’na 2023-YKS müracaatlarını yapmaları ve Harp Mektepleri için 2023-YKS ’nin 1’inci seansı olan Temel Yeterlilik Testi TYT ile 2’nci seansı olan Alan Yeterlilik Testlerine AYT, Astsubay İş Akademileri için 2023-YKS ’nin 1’inci seansı olan Temel Yeterlilik Testine TYT girmeleri gerekmektedir.”