Nilsu Berfin Aktaş “Eskiden “tatil yapayım, gezeyim, tozayım.” diyordum, şimdi çalışayım istiyorum.”

PAYLAŞ
Nilsu Berfin Aktaş “Eskiden “tatil yapayım, gezeyim, tozayım.” diyordum, şimdi çalışayım istiyorum.”
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Oyunculuk yüksekokulundayken mektebe gelen bir haberle “Geleceğin Starı” programına katılan ve izleyenlerin alkışını kazanarak ismini kitlelere duyuran Nilsu Berfin Aktaş MAG Temmuz rakamına davetli oldu. 

Coşkularını, hislerini ve hakkında merak edilenleri MAG Okurlarıyla paylaşan hoş oyuncu, Fox TV ’de yayımlanacak olan “Yaz Şarkısı” dizisi hakkında da bilgi verdi. Oyunculuk öyküsünü de anlatan Aktaş “Çok ufaktım; izlediğim filmlerden, dizilerden dolayı, niçin bilmiyorum ama hep bir merakım vardı. Role girmeyi, ayna karşısında taklitler yapmayı, aileme ufak şovlar hazırlamayı çok severdim. Mektebin tiyatro kulübünü azaydım, sahne alırdım aralıksız. Çok istiyordum ama sebebini öğrenmiyorum. “Gelişince oyuncu olacağım.” tasam. “Olamazsan ne olacaksın?” derlerdi. “Olacağım,” tasam. Başka iş düşünmedim dahi ve çok şükür ki hayallerimin peşinden azimle koştum” dedi.

“Göz önünde olmak azıcık güç. Her hareketine, her yaptığına ekstra dikkat etmek zorundasın.” açıklamasında da bulunan Aktaş laflarına şunları ilave etti: “Ben şakalaşmayı, içimden geldiği gibi davranmayı hoşlanıyorum. Kendi etrafım bunu yanlış kavramıyor, hatta cümbüşlü buluyorlar beni ama hiç tanımayanlar, ekranda veya müzakerelerimden öğrenenler, çok yüksek buluyor. Bazen göze batıyor, iç enerjim dışıma çok yansıyor. Sete ziyarete gelen insanları görünce “Güzel geldinizzzzz!” diye yüksek bir biçimde yanlarına gidince, evvel azıcık garipsiyorlar.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı