Nusret Gökçe'nin İlk Kahve Dükkanı Kapicciiinoo'nun Kazançlarının Yarısı Kimsesiz Çocuklara!

PAYLAŞ
Nusret Gökçe'nin İlk Kahve Dükkanı Kapicciiinoo'nun Kazançlarının Yarısı Kimsesiz Çocuklara!
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Dünyaca ünlü şef ve yatırımcı Nusret Gökçe, Park Hyatt İstanbul Maçka Palas ’ta altı ay evvel açtığı ilk kahve dükkanı Kapicciiiinoo ’nun kazançlarının yarısını kimsesiz çocuklara bağışladı. 

İlk açıldığı günden itibaren büyüleyici tasarımı ve tarifsiz tadlarıyla kendinden söz ettiren Kapicciiiinoo ’nun altı aylık kazancının yarısı kimsesiz çocuklar bereketine Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ’ne bağışlandı. Nusret Gökçe ’nin Park Hyatt İstanbul Maçka Palas ’ta tertip ettiği merasimde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık ve müesseselerden gelen çocukları ağırladı. Evvel Nusr-Et Restoran ’da yemek servis edildi, sonrasında ise çocukları mutlu edecek armağanlar dağıtıldı. Neşeli bir yemeğin ardından, Kapicciiiinoo ’ya geçilerek Kapicciiiinoo ikram edildi. Nusret Gökçe ’nin ses dalgaları ile planlanan “Kapicciiiinoo”nun adına yakışır biçimde çocuklarla beraber yine ‘Kapicciiiinoo ’ söylendi. Tüm gün süresince çocuklarla özel ilgilenen Nusret Gökçe, tüm çocukları mutlu etti. 

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya Yanık ve Sayın Nusret Gökçe, çocuklar için heyecanlandıran bir projeye imza atacaklar. Bu projede Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ’nın takviyesinde olan 18-25 yaş aralığındaki çocukların, Nusr-et Lokantaları ’nda, otellerinde, yurt dışı şubelerinde veya yeni projelerinde çalışarak hem iş bilebilecekleri hem de iş kaygısına düşmeden para kazanabilecekleri bir çalışma alanı yaratılması tasarlanıyor. Müessesede 18-25 yaş aralığında olan çocuklar için, daha evvel hiç yapılmamış olan bu proje ile, çocuklar kendilerini güvende sezerek iş dünyasına adım atacaklar.

Nusret Gökçe daha evvelinde ise, 23 Nisan Milli Hakimlik ve Çocuk Bayramı ’nda, 8 Mart Dünya Bayanlar Günü ’nde, Anneler Günü ’nde ve ehemmiyetli günlerde lokantalarını çocuklara ve bayanlara açarak had safhada servis vermiştir. Yalnızca 23 Nisan Milli Hakimlik ve Çocuk Bayramı ’nda tüm dünyada lokantalarının kapılarını açarak altmış binden fazla çocuğu ağırlamıştı. Bu sayede tam dünya çocuklarına 23 Nisan armağanı vermiştir ve hayırseverliği ile takdir toplamıştır. 

Çocuklara olan sevgisi ile öğrenilen Nusret Gökçe, Kapicciiiinoo ismine Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ’ne yaptığı 1.020.000 TL bağış ile kimsesiz çocukların hayatına ve kalbine dokundu. Nusret Gökçe, ilk kahve dükkanı olan “Kapicciiiinoo”nun bir senelik kazancının %50 ’sini Türkiye Cumhuriyeti Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü ’ne bağışlamaya devam edecek. “Kapicciiiinoo”da içtiğiniz her kahve ile kimsesiz çocuklar için umut olacaksınız.  

 

Kaynak: adamnedio.com