Proje sesini duyurmak isteyen MC, Beatmaker/Prodüktör ve Yönetmeni bir araya getiriyor

PAYLAŞ
Proje sesini duyurmak isteyen MC, Beatmaker/Prodüktör ve Yönetmeni bir araya getiriyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Hip hop müziğinin Türkiye ’de de giderek popülerleşmesiyle beraber, bu stil müziği üreten genç hünerlerin rakamı da çoğalmaya devam ediyor. Ancak, henüz keşfedilmemiş veya adlarını duyuramamış pek çok maharet de bulunuyor. İşte bütün de bu noktada “Evvel Sen İzle” projesi devreye giriyor.

Bu proje, hip hop dünyasının tüm istikametlerini içeren 360 derece bakış açısıyla hazırlanıyor ve genç kabiliyetleri destekleme, ortaya çıkarma ve keşfetme emeli taşıyor. Proje kapsamında müracaatta bulunan katılımcılar arasından seçilen adlara ait şarkıların müzik videoları, beraber çalışmak istedikleri rejisörler tarafından iPhone ile çekiliyor ve Evvel Sen İzle Apple Music Playlistinde yer alıyor.

Ancak, yalnızca müzik videoları ile kanaat etmeyen proje, şarkıların prodüksiyon sürecinde de genç becerilere destek olmayı kastediyor. Bu kapsamda, seçilen şarkıların prodüktörleri/beatmaker ’leri ile yapılacak uzamsal ses prodüksiyonu, mixing ve mastering harekâtları, Türkiye ’nin ilk Uzamsal Ses ve Hip Hop Atölyesi ’nde reelleştirilecek.

Uzamsal ses, müzikte değişik çalgı ve seslerin üç ebatlı olarak idrak edilmesini sağlayan bir teknoloji olarak belirlenebilir. İşte bu teknolojinin hip hop müziğinde kullanılması, Türkiye ’de lider bir adım olarak nitelendiriliyor. Uzamsal ses prodüksiyonu, mix & mastering harekâtları, Yalçın Birol ve İTÜ MİAM takımı tarafından oluşturulan atölyede, profesyonel adlar tarafından reelleştirilecek.

Evvel Sen Dinle Apple Music Playlistinde yer alacak olan şarkılar, aynı hafta içerisinde Evvel Sen Dinle Virgin Radio programında da dinleyicilerle buluşacak. Projenin bu biçimde değişik platformlarda da tanıtımının yapılması, genç hünerlerin müzik dünyasındaki varlığını daha da artırması kastediliyor.

“Evvel Sen İzle” projesi ile Türkiye ’nin ilk Uzamsal Ses ve Hip Hop Atölyesi ’nin toplanması, hem hip hop müziğinin yapım niteliğinin artırılmasına hem de genç hünerlerin müzik sektöründe daha fazla yer almasına imkân tanıyor. Projenin, hip hop müziğinin Türkiye ’deki geleceğine katkı sağlayacağı düşünülüyor.

 

Kaynak: adamnedio.com