Rihanna ve Puma, En Yeni Ürün Serisini Resmi Olarak Tanıttı

PAYLAŞ
Rihanna ve Puma, En Yeni Ürün Serisini Resmi Olarak Tanıttı
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Evrensel ikon Rihanna ve spor giyim markası PUMA,  en yeni ürün serisini resmi olarak tanıttı. Rihanna, FENTY x PUMA ’nın Kreatif Direktörü olarak markaya dönüş yaptı. Uzun seneler sürecek iş ortaklığı kapsamında çok rakamda ürün tanıtımı yapılacak. FENTY x PUMA ’nın geri dönüşü, PUMA ’nın spor sektöründeki köklü geçmişi ve serveti ile Rihanna ’nın müzik, kültür ve moda alanındaki ikonik liderliğini birleştiriyor. Ortaklığın ilk pabuç tezsi olan FENTY x PUMA Avanti, King futbol kramponunun yüksek nitelikli ten tasarımını, olağan koşu kundurası Easy Rider ’ın dış tabanıyla harmanlayan iki PUMA ikonunun gizeme dışı bir sentezi olarak öne çıkıyor.

 

Rihanna ve PUMA ’nın 2015 senesinde ikonik Creeper ile başlayan birliktelikleri, spor tarzlarına ananeleri deviren moda değişleri sunan bir geçmişe sahip. Rihanna ve PUMA, 2015 – 2018 seneleri arasında FENTY x PUMA trainer ve FENTY x PUMA fur slide gibi bir hayli pabuç ve giyim koleksiyonları piyasaya sürdü. New York ve Paris ’te dört defile reelleştiren FENTY x PUMA, PUMA ’nın son on senede kazandığı marka gücünün ve gördüğü alakanın katalizörü oldu.  

 

Rihanna ’nın futbol sevgisinin yanında sporun saha dışındaki büyük tesiri, bu pabuç serisinin çıkış noktasını oluşturdu. Rihanna ’nın bu olağan tarza sunduğu yeni değiş, PUMA ’nun spor modasında asıllaştıracağı iş birliklerinde yeni bir yarıyılın kapılarını açıyor.  

 

Ayrıca, bu tanıtımın tüm ürün ailesini içerecek olması hem Rihanna hem de PUMA için ehemmiyet taşıyor. İş birliği, çocuklarda olduğu kadar ebeveynlerde de münazarasız bir biçimde havalı duran bir koleksiyon olacak. Efsanelerin giydiği ve şimdi Rihanna ’nın yine açıkladığı Avanti, erişkinlere ve çocuklara unisex bir pabuç olarak da sunuluyor.

 

Eusebio, Pelé ve Maradona gibi ikonlar tarafından giyilen orijinal PUMA king futbol kramponu, 1968 senesinde doğdu. 1978 ’de ise PUMA miele, daha sonra PUMA Easy Rider ’a dönüşecek olan yeni bir koşu kundurası serisini sundu. 1998 senesinde tanıtılan Jil Sander ve PUMA, Jil Sander King ile bu iki stili harmanlayan ilk moda iş birliğinin ürünüydü ve bu pabuç, daha sonra 2001 senesinde PUMA ’nın ürettiği Avanti ’nin tasarıma esin verdi. Bugün 2023 ’te ise Rihanna, ten ayrıntılarından dış taban lastiğine kadar kendi şahsi tasarım dilini ve yaratıcı unsurlarını ilave ederek bu olağan PUMA tarzına kendi yorumunu kattı.

 

Rihanna, “Avanti, merhum büyük Pelé ile çok ikonik bir hale geldi, ben de arşivlerden gelen ikonik bir şeyi caddeye taşımak istedim” dedi. 

 

PUMA Ürün Direktörü Maria Valdes ise yaptığı açıklamada, “Ortaklığımız büyük bir coşkuyla başladı. Beraber PUMA arşivlerini açarak ve Rihanna ’ya hitap eden doğru ürünü tanımladık. Avanti, Terrace serisine eşsiz ve ikonik bir bakış açısı getiren bir PUMA bayağıyı oldu. Bu projenin yaşama geçtiğini görmekten çok mutluyum ve ayrıca önümüzdeki senelerde birlikteliğimizin bize sunacakları mevzusunda da coşkuluyum.”

 

FENTY x PUMA Avanti, yumuşacık vintage teni, FENTY ve PUMA CAT logosunun kabartmalı ve baskılı altın folyoya sahip sabreder dili ile futbol trendine bir moda değişi yapıyor. Lastik dış tabanı ve ten iç tabanıyla Avanti ’nin ayrıntıları, PUMA ’nın futboldaki derin geçmişine ve mirasına bir saygı duruşu kalitesinde. Siyah ve beyaz versiyonu, lazerle işlenen logolar ve ten krom ayrıntılar kapsayan krom uygulamalarla bitiriliyor. 

 

Rihanna ’nın Kreatif Direktörü olduğu FENTY x PUMA ’nın ilk tanıtım filmi, Dennis Leupold tarafından futbol topunun beşgen biçiminden ve dikişlerinden esinlenen bir set tasarımıyla çekildi. Filmde Rihanna, A$AP Nast, Pure ve Felix Mallard gibi ünlü adların yanı gizeme iki minik çocuk da rol alıyor.

 

FENTY x PUMA Avanti, tüm dünyada puma.com ve seçkin perakendecilerde Türkiye saatiyle 15 Eylül 2023 saat 17:00 ’de satışa sunulacak. Bu güzde ise ikinci bir Avanti piyasaya sürülecek. Yakında daha ayrıntılı bilgiler sunulacak.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı