Sam Smith, Lil Yachty Ve SG Lewis'deri Tertemiz Albümler

PAYLAŞ
Sam Smith, Lil Yachty Ve SG Lewis'deri Tertemiz Albümler
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

Sam Smith: ‘GLORIA ’

Unholy ’nin küresel başarısının ardından Sam Smith, dördüncü albümü Gloria ’yı yayımladı. 13 parçadan oluşan albüm, Sam ’in şimdiye kadarki en cesur çıkışı olma özelliğini taşıyor ve albümden çıkan ilk single ‘Unholy ’nin tartışılamaz başarısının ardından geliyor.

Sam ’in sekizinci 1 numaralı hiti olan Unholy 740 milyondan fazla Spotify dinlemesi elde etti ve single yayınlandığı günden bu yana, 24 gün süresince Spotify ve Apple Music evrensel listelerinin zirvesinde yer aldı. Unholy ile Tik-Tok trendlerini domine eden Sam, bu sene Birleşik Kraliyet Resmi Listelerine 1 numaradan giriş yapan üç sanatçı arasında yer alıyor ve şu anda doruktaki üçüncü haftasını sürdürüyor.

Multi-Platinum, GRAMMY, BRIT, Altın Küre ve Yüksekokul Mükâfatlı sanatçı/söz yazarı Sam Smith, yakın tarihin en ünlü müzik sanatçılarından biri ve olağanüstü galibiyetlerle dolu bir koleksiyona sahip.  Gloria, Sam ’in çok hoşlanılan evvelki albümü ‘ ’Love Goes ’ ’un başarısı üzerine inşa edildi. Sam Smith, 35 milyon albüm satışı, 260 milyon single satışı ve 45 milyar dinlenme akışı elde etti. İlk ve ikinci albümleri ‘ ’In the Lonely Hour ’ ’ ve ‘ ’The Thrill of It All ’ ’, Billboard 200 ’e 1 numaradan giriş yaptı. Aynı zamanda Sam Smith, iki Guinness Dünya Rekoru ’nu elinde bulunduruyor; İngiltere Top 10 Albüm Listesi ’nde üst üste en fazla hafta yer alan albüm 2014 çıkışlı In The Lonely Hour ile ve İngiltere Listeleri ’nde 1 numaraya erişen ilk James Bond müziği olma rekoru Oscar ve Altın Küre mükâfatlı “Writing ’s on the Wall” ile.

Unholy ’nin devam eden başarısı, canlı performansları ve dördüncü albümü Gloria ’nın yayınlanmasıyla 2023 seneyi Sam ve hayranları için son derecede coşku verici bir sene olacak.

Lil Yachty : ‘ ’Let ’s Start Here ’ ’

Lil Yachty, ‘ ’Let ’s Start Here ’ ’ ile yaratıcı mirasını geliştirmeye devam ediyor. Aşina rap kavrayışına alan okuması ve sanatıyla alakalı temennileri hiçe saymasıyla tanınan Grammy adayı sanatçı, yeni albümünde de bu davranışını sürdürmeye devam ediyor.

Ünlü müzisyen, 2021-2022 seneleri arasında müddetinin çoğunu stüdyoda yeni albüm çalışmalarını sürdürerek geçirdi ve El Paso ’dan Brooklyn ’e kadar muhtelif yerlerde çalıştı. Derin, içe dönük ve geniş kapsamlı psikedelik-seçenek albümü “Let ’s Start Here”, SADPONY ’nin üretimciliğinde yaşama geçti. Pink Floyd ’un “Dark Side of the Moon “una olan sevgisi ve bir hayli saykodelik yolculuğu bu iddialı ve samimi albümü etkiledi. Bu iddialı ve hakikatçi albüm, Lil Yachty için yeni bir ustalık çağına giriş kaliteyi taşıyor.

SG Lewis : ‘ ’AudioLust & Higherlove ’ ’

Londra ’lı şarkıcı-söz yazarı, imalci ve DJ olan SG Lewis, merakla beklenen ikinci stüdyo albümü AudioLust & HigherLove ’ı yayımladı. On beş parçadan oluşan albümde synth-pop odaklı ‘Oh Laura ’, son single ‘Fever Dreamer ’ ve çağdaş popun lider özelliklerini taşıyan iddialı şarkılar yer alıyor.

SG Lewis, “Albüm sarihçe iki dünyaya ufalıyor.” diye açıklıyor. “Albümün ilk yarısı, aşkın daha karanlık, şehvetli, kısa ömürlü ve benlik güdümlü versiyonu. İkinci yarısı ise aşkın çok daha derin, reelleşmiş ve bitirilmiş bir versiyonunu temsil ediyor. Albümün büyük bir kısmı, pandeminin en yoğun olduğu yarıyılda, olağanüstü marifetli dostlarımın desteğiyle bir dizi stüdyo misafirliği sırasında yazıldı ve bir sanatçı olarak kendimi daha evvel asla cesaret edemeyeceğim bir biçimde keşfetmemi sağladı. DJ ’lik ve sanatçı olmak arasındaki boşlukta var olduğumu hissediyorum. “

 

Kaynak: adamnedio.com