Sevda Erginci: “Aşık olunca evde hissediyorum”

PAYLAŞ
Sevda Erginci: “Aşık olunca evde hissediyorum”
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

“Uyanış: Büyük Selçuklu”nun Turna Hatun ’u, “Elkızı”nın Ezo ’su, “Yasak Elma”nın Zeynep ’i Sevda Erginci MAG Ağustos rakamına davetli oldu. “Ne zaman âşık olsam ve bunu başka bir pay benzetmeye çalışsam “Konutta seziyorum.” derim.” Diyen hoş oyuncu kendisine dair merak edilen pek çok suale de yanıt verdi.  

Yıldız Kenter ’le kısa zaman da olsa çalışma fırsatı tutmuş olan hoş oyuncu Sevda Erginci, şimdilerde Tiyatro İn ’in “Anne” oyununu sahneliyor. İşinin kendisi için ne ifade ettiğini MAG Okurlarıyla paylaşan Sevda Erginci, aşktan kendi yaşamına merak edilenleri anlatıyor. Yasak Elma dizisinin bitişiyle alakalı duygularını paylaşan Erginci “Yasak Elma takımı benim ailem gibiydi; mizacımın, şahsiyetimin çok iyi aşinayı ve bütün olarak o haliyle kabul edildiğim, beğenildiğim bir takım. Eda kardeşim, Melisa ve rejisörlerimiz Neslihan ’la Ece annem gibi geliyor hâlâ. İstediğim an ailem gibi sığınabileceğim insanlar kattı yaşamıma. Onlardan böldüğüme üzüldüm natürel.” Dedi.

“Aşkı belirlemeye çalışmak hem boş bir gayret hem de haksızlık gibi geliyor” diyen hoş oyuncu laflarına şunları ilave etti: “Manalı bir yaklaşımla çok hoş bir duyguyu kolaylaştırmak istemem ama ne zaman âşık olsam ve bunu başka bir pay benzetmeye çalışsam “Konutta seziyorum.” derim. Bir biçimde bitmesi gerektiğinde de konutumdan kovulmuş gibi payderim.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı