Sevenlerime konser vermek istiyorum

PAYLAŞ
Sevenlerime konser vermek istiyorum
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Cemil Meriç ’te 5 ay evvel piyano eğitimlerine başlayan Emin konser vermeye hazırlanıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezinde takribî altı yıldır eğitim gören Emin Aktaş33, beş ay evvel bilmeye başladığı piyano derslerinde büyük başarı elde etti. Özel ihtiyaçlı Emin Aktaş, ‘ ’Ben piyona çalıyorum. Gitar ve bağlama da çalmak istiyorum. Kendimi geliştirdikten sonra sevenlerime büyük konser vermek istiyorum. Evde geometri yapıyorum, toplama, çarpma, çıkarma, bcan vermeyi yapıyorum. Evde yemek yapıyorum, kek yapmayı biliyorum, kurabiye, tatlı yapıyorum ’ ’ diyor.

EV İŞLERİNDE KATKISI ÇOK OLDU

Cemil Meriç ’te eğitim almaya başladıktan sonra ev işlerinde daha çok katkısı olduğunu belirten Emin ’in annesi Ümmü Hanım, ‘ ’Dışarıda markette bana daha çok destek etmeye özen gösteriyor. Evde mutfakta sofra kurarken, yemek yaparken bile bana destek ediyor, her şeyde katkısı oluyor. Eğitim merkezinde bisiklet kullanmayı bildi, fobisini yendi. Evvelden çok coşkuluydu binemiyordu. Emin ’e katkı oldu. Bisiklete binmeyi bilince de babası onu mükâfatlandırdı, bisiklet aldı ’ ’ ifadesini kullanıyor. 

BİZİ HEM AFALLATTI HEM DE YÜCELTTİ

Oğlunun 6 yıldır Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezinde eğitim aldığını belirten Ümmü Hanım, ‘ ’Ufakken tanıdıklarımızın düğünlerine gittiğimizde piyanoya ilgi duyardı. Heves etti. Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezinde piyano eğitimlerine başladı ve beş aydır devam ediyor. Bu kadar kısa zamanda bu gelişimi bilave etmiyorduk. Bizi hem afallattı hem de yüceltti. Piyano çalmaya başladı şimdi biz de mutlu olduk, çok güzelimize gitti ’ ’ laflarıyla duygularını anlatıyor. 

DETAYLI BALAKA İÇİN 153 ÇAĞRI MERKEZİ

Büyükşehir Belediyesine bağlı Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezinde eğitim gören Emin Aktaş müzik eğitimin yanında mutfak atölyesi, el sanatları, beden eğitimi, drama, bağımsız yaşam, seramik mozaik, us oyunları, bedeller eğitimi, bahçecilik, bireysel eğitim, okuma yazma ve matematik eğitimlerini almaya ve kendini geliştirmeye devam ediyor.  E-KPSS ’ ye girmek için hazırlanan Emin, Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezinde derslere giriyor. Cemil Meriç Manisiz Yaşam Merkezindeki faaliyetleri hakkında 335 32 49 nolu telefondan ya da 153 Çağrı Merkezinden balaka arayabilirsiniz.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı