Sinan Akçıl: “Şarkı söyledikten sonra hak ettiğim değeri gördüm”

PAYLAŞ
Sinan Akçıl: “Şarkı söyledikten sonra hak ettiğim değeri gördüm”
  • 0
  • 0
  • 5 dakika da oku
  • +
  • -

Sinan Akçıl ve Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Kadir Çetin ’in “KafADA Sualler” isimli YouTube programına davetli oldu. Kuşadası ’ndan reelleşen programda içten açıklamalar yapıldı.

 

ŞARKI SÖYLEMESİN DİYENLER TRENDLERE BAKSI

Kadir Çetin ’in Hadise şarkı söylemene karşı çıkmıştı demesi üzerine Sinan Akçıl “Bitmiyordu bu Hadise mevzusu” diyerek, “evet öyle bir şey olmuştu iyi hafıza bravo, şimdide o şarkı söylememi istemeyenler trend 1 listelerine baksınlar” dedi.ŞARKI SÖYLEDİKTEN SONRA HAK ETTİĞİM DEĞERİ GÖRDÜM

Sinan Akçıl şarkı söyledikten sonra yaşamında ne değişti sorusuna “Türkiye ’de şöyle bir şey var. Sibel Can şarkı söylüyorsa şarkıyı Sibel Can yazmış bestelemiş varsayıyor Türk toplumu, arka tasarıya bakmıyor. Solist olduktan sonra “aa bu şarkı da mı senindi” diyorlar. Şarkı söylemeye başladıktan sonra geçmişte yaptığım işlerde değer görüyor. Hande Yener ’in gazlamasıyla 2011 ’de bu adımı atmamış olsaydım ne bu kadar değer görürdüm, ne caddede bana karşı bu kadar sevgi olurdu.

İZEL VE HANDE YENER İKİ DÖNÜM NOKTAM

Kadir Çetin ’in dönüm noktan ne oldu suali üzerine Sinan Akçıl, “Sezen Aksu ’nun Kanlıca ’daki yalısından böldükten sonra İzel ’in tam albümünü 19 yaşındaki bana güvenip teslim etmesi 1. dönüm noktam oldu. 2. dönüm noktam ise Hande Yener ’in bana “Atma” şarkısını beraber söyleyelim demesi ile şarkıcılığa adım atmam oldu.” dedi.

 

KAZANOVA YAFTASINDAN RAHATSIZIM

ilişkilerimle gündemde olmaktan çok bunalıyorum. Üzerimdeki kazanova yaftasından rahatsızım. Benim surat katım insanlar var ama anılmıyorlar. Özel hayatım ile gündemde olmak istemiyorum. Zira gelecekte vatanım için politikaya atılmak istiyorum.

MİLLETVEKİLİ OLMAK İSTİYORUM

Şimdi müzik üzerine kariyerim olabilir ama ülkem için insanlara değmek istiyorum ve genç yaşımda önümüzdeki 5-10 sene içinde ben de halkım için politikaya girip, milletvekili olmak istiyorum. Hayalimde özgür, iki nokta üst üste parantez biçiminde tebessümen, mutlu ve rakiplerine karşı güçlü bir Türkiye var.

 

KIRMIZI IŞIKTA LÜKS OTOMOBİLİMLE DURUP OTOBÜSTEKİLERİ GÖRÜNCE MAKÛS OLDUM

Şandan bazı zamanlarda bunalmaya başladım. Makûs bir anımda dahi gülmek zorunda kalmak, mutluymuş gibi görünmek beni sıkıyor. Mesela çok lüks bir araba kullanmak istemiyorum, dikkat toplamak istemiyorum. Daha Öncekinden çok lüks bir otomobilim vardı kırmızı ışıkta durdum, yandaki otobüsteki insanları görünce kendimi çok makûs hissettim. Bu stil sınırlamalarda geliyor ünle hakikatinde. Bi gün caddeye çıkıp bir şeyler yemek eve gelmek istiyorum, beni kimse tanımasa bugün de diyorum bazen. Ama bazen de şöyle bir şey de oluyor, yurtdışına çıktığımda 1 hafta oh be diyorum. 2. hafta tanınmamakta makûs sezdiriyor. O surattan insan tanındığı yere benliksel olarak dönmek istiyor. Radyoda şarkımı dinliyorum elimi kalbime koyup şükrediyorum, hala benden hoşlanıyorlar, ya bir gün istemezlerse yaptıklarımı diye düşünüp, iyiki varlar diyorum.

ANNEM RUS DEĞİL

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel son günlerde bazı haber sitelerinde çıkan “Sinan Akçıl ’ın annesi Rus” haberini Sinan Akçıl ’a sordu. Sinan Akçıl: “Çok güldüm bu habere. Annem Bakırköy İstanbul doğumlu. Rus Değil. Çok merak ediliyorsa anneannem Selanik muhaciri” diye cevapladı.

AVUKATLAR NEDEN POLİTİKADA ÇOK?

Kendisi de avukat olan Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, “İşin formasyonu gereği devletin sistemi, siyasal kumpas gibi formasyon ile yetiştikleri için politikaya bir vakit sonra alaka çoğalıyor. Hitabet gücü de avukatlarda yüksek olduğu için kendileri de politikada söz sahibi olmak istiyorlar.” demesi üzerine Sinan Akçıl “Başkanım gibi yatırımlara destek veren, ilçeyi geliştirmek gibi işler olunca, bunu istemeyenler çekemiyor olabilir. Politikada avukatların olması, kendime avukat olarak gereksinimim olabilir diyedir” diyerek mizahlı bir cevap verdi.

 

İNSANLAR 2 SENE SONRA BOZULAN ASFALTA ALIŞMIŞ

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel: “Ben yaşadığım etrafı hoşlaştırmak, hakettiği değeri görmesi için çabalamak için belediye başkanı oldum. Belediye kuruluşlarında kendi yemediğin şeyi kimseye servis etme mottomuz var. Konutumdaki peyzajı ilçemize de uyarlıyorum. Nitelikli malzemeler ile yurttaşa hizmet ediyorum. İnsanlar alışmış, bir asfalt atılıyor 2 sene sonra bozuluyor. Niteliğin bir maliyeti var. Ben bir şeyi yapmış olmak için değil, yapılsın nitelikli olsun sonra oraya dönüp 30 sene bakılmasın istiyorum.” dedi.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı