Sunay Akın Ramazan Etkinliklerinin konuğu oldu

PAYLAŞ
Sunay Akın Ramazan Etkinliklerinin konuğu oldu
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Antalya Megakent Belediyesi ’nin Karaalioğlu Parkı ’nda tertip ettiği Ananesel Ramazan Aktiflikleri kapsamında Sunay Akın “Mahya Işıkları” isimli programı ile Antalyalılarla buluştu.

Antalya Megakent Belediyesi Ramazan ayının kültürel zenginliklerini Karaalioğlu Parkı içinde tertip edilen Ananesel Ramazan Aktiflikleriyle Antalyalılarla buluşturuyor. Her akşam değişik bir aktifliği yurttaşlarla buluşturan Ramazan Faalliklerinin davetliyi hem yazar hem de şair kimliğiyle tanınan modern meddah Sunay Akın ’ı ağırladı. Akın, “Mahya Işıkları” şovu kapsamında hakikatleştirdiği Ramazan sohbetiyle izleyenlere neşeli saatler yaşattı.
 
HERŞEYE KARŞIN OKUMAMIZ LAZIM 

Ramazan hikayelerinin yanı gizeme tarihe mülk olmuş vakaları da kendine has üslubuyla seyirciyle paylaşan Sunay Akın Ramazan ayında da okumanın ne kadar ehemmiyetli olduğunu vurguladı. Akın şunları söyledi: “Okuyarak bilginin ışığını gururlandırarak bilgisizliğin gölgelerinden kurtulabiliyor muyuz yoksa birileri bizi daha çok gölgenin karanlığına mı itmek istiyor? Bizim kültürümüzde Ramazan ayı bilim ve sanatı iki kanat yapmaktır. 1869 ’lu yıllarda İstanbul ’da her Ramazan ayında bir bilim insanı, insanları toplayarak bilimin ışığında aydınlatan bir sohbet tertip etmiş. Bizim Ramazan sohbetleri ananemiz budur.”

Program sonunda Sunay Akın ’a Megakent Belediyesi Kültür Sosyal İşler Daire Başkanı Okan Yavuz ve Kent Tarihi Tanıtım Dairesi Başkanı İsmail Oskay çiçek ibraz etti.
 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı