Türk Eğitim Vakfı, Ferdi Özbeğen'i Tebessümmesiyle Anıyor

PAYLAŞ
Türk Eğitim Vakfı, Ferdi Özbeğen'i Tebessümmesiyle Anıyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Türk Eğitim Vakfı TEV beğenilen şarkıların güçlü yorumcusu Ferdi Özbeğen ’i aramızdan ufalayışının 10. yıldönümünde suratından azalmayan, unutulmaz tebessümmesiyle anıyor. TEV, ölümünden evvel tüm mülk varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu eğitime destek için TEV ’e bağışlayan Ferdi Özbeğen ’in tebessümmesinden esin alan projeyi, onun belleklerde kalan tebessümmesinin talebelerin mezuniyet tebessümmesine dönüşmesi dileğiyle başlattı.

Türk Eğitim Vakfı TEV, Türkiye ’de taverna müziğinin lideri olan, unutulmaz sanatçı Ferdi Özbeğen ’i ölümünün 10. senesinde şarkılarıyla beraber belleklere kazınan tebessümmesi ile yâd ediyor. “#ferdiylegülümse” diyen TEV, yaşadıkları parasal, sosyal ve psikolojik güçlükler sebebiyle eğitimini yarıda vazgeçme tehlikesiyle karşı karşıya kalan üniversite talebeleri için yaşama geçirdiği Yarıda Kalmasın projesini Ferdi Özbeğen ’in hatırasına yapılan bağış ve desteklerle daha da geliştiriyor.

TEV, “Ferdi Özbeğen her şarkısındaki o sıcak tebessümmesiyle anılsın, bağışçısı olduğu TEV ’den burs alarak okuyan talebelerin de eğitimi #yarıdakalmasın” iletisiyle başlattığı projeyle, hem Özbeğen ’i anmayı hem de daha çok gencin suratında mezuniyet tebessümmesini görmeyi amaçlıyor. 

Beğenilen sanatçı Ferdi Özbeğen ’in, ölümünden evvel tüm mülk varlığını ve ünlü beyaz piyanosunu Türk Eğitim Vakfı ’na bağışladığını anımsatan TEV Genel Müdürü Banu Taşkın, “Bedelli Ferdi Özbeğen, hepimizin beğenerek dinlediği şarkılara imzasını atan, beyefendi bir sanatçıydı. Vakfımıza yaptığı bağışla bugüne kadar suratlarca talebenin yaşamına dokundu. Beyaz piyanosu ise Türk Eğitim Vakfı İnanç Türkeş Özel Lisesi TEVİTÖL TEV Nevin-Mehmet Bilginer Kültür ve Sanat Merkezi ’nde müzikle ilgilenen bir hayli gence esin kaynağı olmaya devam ediyor.

Ölümünün 10. yıldönümünde biz de Ferdi Özbeğen ’i tebessümmesiyle anmak istedik. Siz de Ferdi Özbeğen ’in tebessümerek söylediği şarkılardan oluşan videoyu #ferdiylegülümse hashtag ’i ile paylaşarak bu özel projeye dahil olabilirsiniz” dedi.

 

Kaynak: adamnedio.com