Türkçe RAP'in Sevilen İsmi ZERO, Yeni “Gel” Şarkısıyla Karşınızda

PAYLAŞ
Türkçe RAP'in Sevilen İsmi ZERO, Yeni “Gel” Şarkısıyla Karşınızda
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Türk RAP müziğinin hoşlanılan adlarından ZERO, yeni şarkısı “Gel” ile dinleyicilerini kendine hayran vazgeçmeye devam ediyor. Şarkının lafları ZERO ’ya ait ve oldukça derin bir anlam taşıyor.

“Sanki dünya boşmuş, umutlarım yanmış / Ya gel bi gel bi, bu dünya bak fani” gibi mısralarla başlayan şarkı, yaşamın güçlüklerini ve insanın iç dünyasındaki karmaşayı yansıtıyor. ZERO, şarkısında bir günün daha bittiği, ömürlerin yandığı ve geçtiği bir dünyada, yaşamda kalmanın güçlüğünü anlatıyor.

“Kimseyi koyamadım yerine / Mutlumusun daha yakınlaştım vefata / Neden böyle oldu kavramadım antla / Ne istesem olmadı daldırmışım yerin dibine” gibi mısralarla devam eden şarkı, galibiyetsizlik ve kaybedilenlerin acısı üzerine heyeti bir öykü anlatıyor. Şarkıda ZERO, kendini uçurumda, bir namlunun ucunda ve bittiği noktada bulduğunu ifade ediyor.

“Gel” şarkısı, ZERO ’nun hayranlarının uzun zamandır beklediği bir eserdi. ZERO, şarkısında kendine özgü üslubuyla, cemiyetsel mevzulara dikkat topluyor ve yaşamın güçlüklerine karşı duruşunu yansıtıyor. Bu derin anlamlı şarkı, RAP müziği hoşlananların dinlemesi gereken bir eser olarak dikkat topluyor.

 

“Gel” Avrupa Müzik yaftasıyla tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu.

 

ZERO KİMDİR?

Zero, 17 yaşında Rulet adlı bir grupla müzik yaşamına başladı ve underground civarda eserler üretti. Daha sonra Akdeniz Coast grubunu kurdu ve MOB yaradılışı içerisinde yer aldı. Çete İşi Albümü ve Helal adlı single çalışmalarına katkıda bulundu ve Mob mixtape albümünde solo bir şarkısı UÇAK MODU yer aldı. Mob ’dan parçaladıktan sonra Avrupa Müzik ile uyuşarak solo çalışma kararı aldı.
 

 

Uzun bir zamanın ardından, Zero, kendi vokalleriyle Afro-trap/latino stilini harmanladığı “GEL” adlı yeni single çalışmasıyla dönüş yaptı. Sonraki single çalışmalarında, Uzi, Levo ve Stap gibi iddialı adlarla işbirliği yaptı. Bu büyük dönüşle birlikte Zero, tutarlı bir biçimde iyi işler yapacağının haberini verdi.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı