Üniversiteye hazırlık kursu ile gençler hayallerine kavuşuyor

PAYLAŞ
Üniversiteye hazırlık kursu ile gençler hayallerine kavuşuyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Üniversite imtihanına hazırlanan ve hayallerindeki iş için ter döken gençlerin adresi olan Haliliye Belediyesi Bahçelievler Gençlik ve Eğitim Merkezi, geleceğin iş sahiplerini yetiştiriyor. Talebelerin yoğun katılımıyla Bahçelievler Gençlik ve Eğitim Merkezinde devam eden Üniversiteye Hazırlık Kursu ile hafta içi dört gün ders anlatımı yapılırken, bir gün de sual çözümleriyle gençlere destek veriliyor.

Üniversiteye hazırlanan gençler bu kurslar ile noksan mevzularını bitirme kısmeti yakalarken, uzman öğretmenler eşliğindeki sual çözümleriyle de noksan mevzularını görme kısmeti tutuyor. Kendilerine sunulan olanaklardan dinledikleri memnuniyeti ifade eden talebeler, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat ’a ve Haliliye Belediyesine teşekkürlerini iletiyor.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ise Bahçelievler Gençlik ve Eğitim Merkezinin kütüphane ve çalışma salonları ile Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi ve İbrahim Tatlıses Kültür Merkezindeki kütüphanelerin ise suskun ve nezih civarıyla gençlere destek verdiklerini kaydoldu.

Öte yandan, geçtiğimiz yarıyıl Haliliye Belediyesi bünyesindeki çalışma salonu ve kütüphaneler ile üniversiteye hazırlanan 143 genç; 4 tıp, 5 diş doktorluğu, 2 eczacılık, 3 hukuk, 2 yazılım mühendisliği, 2 mektep evveli hocalığı, 1 mimarlık, 4 hemşirelik ve 10 ilahiyat fakültesi başta olmak üzere hayalindeki üniversiteyi kazandı.

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ