Ünlü isimler Enerjisa Enerji'nin 'Daha İyi Bir Gelecek' lansmanında bir araya geldi

PAYLAŞ
Ünlü isimler Enerjisa Enerji'nin 'Daha İyi Bir Gelecek' lansmanında bir araya geldi
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Enerjisa Enerji liderliğinde Türkiye ’nin ekonomik faydalılığına katkı için kurulan ‘Daha İyi Bir Gelecek ’ platformunun tanıtım buluşmasında kamu, iş dünyası, yüksekokul ve sivil toplumdan bir hayli hissedarın yanı gizeme Türkiye ’nin tanınan ünlü simaları da yer aldı.

Türkiye ’nin lider enerji firmayı Enerjisa Enerji, gelecek jenerasyonlar için Türkiye ’de daha iyi, daha pak ve daha yararlı bir geleceğe katkı sağlamak emeliyle yaşama geçirilen “Daha İyi Bir Gelecek” platformunun tanıtımını Fişekhane ’de reelleştirdi.

Tanıtım, Türkiye ’nin ekonomik faydalılığına katkı sağlamak emeliyle gelecek jenerasyonlar için daha iyi, daha pak ve daha yararlı bir geleceğe erişmenin ehemmiyetinin aktarıldığı bir faallik olarak öne çıktı.

Enerjisa Enerji CEO ’su Murat Pınar ’ın açılış konuşmasıyla başlayan, platformun ayrıntılarının aktarıldığı, proje lafçıları ile yaşama geçirilen çalışmaların konuşulduğu, gazeteci, yazar ve yayıncı Nilay Misal moderatörlüğünde reelleşen tanıtıma, iş dünyasından, toplum yaşamından ve sanat dünyasından bir hayli tanınmış ad katıldı.

Ünlü konuklar, Enerjisa Enerji ’nin liderliğinde kurulan “Daha İyi Bir Gelecek” platformunun vizyonunu ve gayelerini vurgulayan ehemmiyetli iletileri dinlediler. Faallik süresince, gelecek jenerasyonlar, doğal ve kültürel servetin korunması, iklim ve etraf ile cemiyetsel cinsiyet denkliği gibi kritik mevzularda yapılacak çalışmalar proje lafçılarınca ayrıntılı bir biçimde anlatıldı.

Oyuncu Ceyda Düvenci, gezgin Burak Kan Guru Kafa, Esmiyor Kurucusu Derin Altan ve Masal Anlatıcısı ve Sanat Terapisti Judith Liberman eşliğinde reelleşen Nilay Misal ile Daha İyi Bir Gelecek Nasıl Olur? seansında bir hayli değişik mevzunun üzerinde duruldu.

 

Daha İyi Bir Gelecek Platformu Hakkında

Daha İyi Bir Gelecek Platformu, Enerjisa Enerji liderliğinde Türkiye ’nin ekonomik faydalılığına katkı sağlamak emeliyle heyetti. Platformu destekleyen ve danışma heyetinde yer alan müesseseler arasında, T.C. Enerji ve Natürel Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Türkiye Odalar Ve Borsalar Birliği, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası EBRD, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı UNDP,  Türkiye Ekonomi Araştırmaları Vakfı TEPAV, TÜBİTAK MAM, İTÜ Enerji Enstitüsü, Sabancı Üniversitesi İklim, Enerji ve Etraf Araştırmaları Merkezi IICEC ve Tiyatro Kooperatifleri yer alıyor.

 

Enerjisa Enerji Hakkında

‘Herkes için daha iyi bir gelecek ’ vizyonuyla sürdürülebilirlik ve teknolojinin çarpan tesirini kullanarak Türkiye ’nin enerji mutasyonuna liderlik eden Enerjisa Enerji, ana iş kolları olan elektrik dağıtım ve perakende satış alanlarında Türkiye ’nin yüzde 25 ’ine hizmet sunuyor.  Sektörün en büyük oyuncusu olan Enerjisa Enerji, 14 şehirde 10.3 milyon alıcıya erişerek 21 milyonu aşkın kullanıcıya elektrik dağıtım hizmeti sağlıyor. Enerjisa Enerji, İşimin Enerjisi markasıyla alıcılarına, yenilenebilir enerji, bereketlilik ve yeşil enerji çözümleri sunarken; çoğunluk payına sahip olduğu Eşarj ile Türkiye ’nin ilk ve en süratli şarj istasyonu ağını işletiyor. Ana sermayedarları Sabancı Holding ve E.ON olan Enerjisa Enerji ’nin yüzde 20 payı ulusa sarih olup Borsa İstanbul ’da harekât görüyor.

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı