Ünlü Oyuncu Taner Ölmez, Barış Telli'nin Hayatını Canlandıracak!

PAYLAŞ
Ünlü Oyuncu Taner Ölmez, Barış Telli'nin Hayatını Canlandıracak!
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

Ampüte Futbol Ulusal Ekibi ’nın yıldızı Barış Telli ’nin gayretle dolu hayat hikâyesinin anlatıldığı Hayatla Barış filminin başrol oyuncusu emin oldu. Minik yaşta yaşadığı bahtsız kazadan dolayı hayalleri yok olan, ama çaba etmekten bir an dahi bırakmayan paralimpik sporcu Barış Telli ’yi ünlü oyuncu Taner Can Vermez canlandıracak.

Çekimler evveli toplanan Taner Can Vermez ve Barış Telli, birbirlerine olan sevgilerini ve güvenlerini ifade ettiler. Proje henüz yokken hayatının film olması söz mevzusu olduğu zaman kendisini Taner Can Vermez ’in oynamasını çok istediğini belirten Barış Telli, kendi hayat öyküsündeki çaba azmini, galibiyete giden yoldaki ruhu, inancı, nitelikli oyunculuğu ve fiziki eşliği ile seyirciye çok iyi yansıtacağına olan inancının bütün olduğunu ifade etti. Taner Can Vermez ise Telli ’ye ‘Muhteşem bir sporcusun, bu umut dolu  zafer öyküsünü hayata geçirecek olmak benim için de istisna” dedi . Barış Telli ’den kanedyenlerin kullanımı, topa vuruş teknikleri, topla tempo çoğaldırma gibi mevzularda ders alan Taner Can Vermez ’in bu güç anlarda pes etmeksizin çalışmalara devam etmesi ve Barış ’ın azmini oryantasyon evresinde bile tutmuş olması gözlerden kaçmadı. Taner Can Vermez ’in ve Barış Telli ’nin öyküye olan inançları test çekimlerinde sahada ve takımda büyük bir enerjiye neden oldu.

Hayatının filme alınması ile alakalı konuşan Barış Telli, ‘Henüz hayatta iken öykümün filme alınıyor olması benim için büyük bir baht ve mutluluk. Benim hayallerime ve bu mutluluğa giden yolculuğum, ne yazık ki o kadar da kolay değildi. Ama öğreniyorum ki, insan yalnızca bıraktığında kaybeder ve kaybetmek hiçbir zaman benim şahsiyetimde olmadı. O surattan asla bırakmadım.  Kaybettiğime üzülmek yerine, var olanı kuvvetlendirdim. Bu yolculukta usum pusulam, kanedyenlerim ise kanatlarım oldu.  Ayağım yokken koşmayı, hiç umudum yokken hayatımla barışıp pes etmeden ufka bakmayı bildim. Bana beceriksiz olduğumu söyleyenlere ise dünyaları nasıl sallayabildiğimi gösterdim. Ben Barış ve işte bu benim zafer öyküm, benim düşüm” dedi.

 Four Story Prodüksiyon ’un üstlendiği, rejisörlüğünü Ekin Pandır ’ın yaptığı ve Koray Yeltekin ’in kaleme aldığı Hayatla Barış filminin senaryo danışmanlığını ise Burak Göral yaptı. Müziklerinde Fahir Atakoğlu gibi kült bir adın imzasının bulunacağı filmde, kast ekibinin de üretim takımıyla geçimli bir nitelikte izleyeceği, filmin içeriğiyle belleklerde uzun vakit yer edecek bir nitelikte ve seyir zevki yüksek içerikte olacağı mevzusunda şimdiden iyi bir ipucu veriyor.   

Sinema seyircisinin Türk Sineması ’na alakasının eksildiği pandemi ve zelzele gibi sosyal olgular sebebiyle sektörün sanki yoğun kan kaybettiği bir yarıyılda, isminden methiyeyle söz ettiriyor.  Sinemaya dair umutları tazeleyen Hayatla Barış projesinin çekimlerine 28  Ağustos ’ta istanbul ’da başlanacak. Mekan tercihleri ve kostüm çalışmaları süratle devam eden filmin hakikatlik algısını pekiştirmek için bir kısmının Barış Telli ’nin memleketi Kırıkkele ’de çekilmesi tasarlanıyor.   Altı haftada bitmesi tasarlanan  ve beynelmilel standartlarda CGI teknolojisi kullanılacak filmin, Şubat 2024 ’te seyirciyle buluşması amaçlanıyor.

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı