Yağmur Courtney yetenekleriyle ışık saçıyor

PAYLAŞ
Yağmur Courtney yetenekleriyle ışık saçıyor
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Altı dil öğreniyor… Pek çok dilde şarkı söylüyor… Güzelliğini dikkat topluyor… Yağmur Courtney özellikleriyle Türkiye ’nin yeni starı olmaya aday…

Yağmur Courtney, Almanya ’da lise hocalığı yaparken, talebeleri tarafından kendisine takılan .  Yağmur, “Courtney” adını sahne ismi olarak kullanmaya karar verdi. 6 dil görüşebilen ve pek çok değişik dilde şarkı söyleyebilen hoş şarkıcı kendisini Türkçe ifade etmek istedi ve besteler yapmaya başladı.

Yağmur C. ilk single çalışmasından evvel müzikal anlamda “Söyle Almanya” gibi projelerde yer aldı… 10 yıldır ün derslerinin yanı gizeme oyunculuk eğitimi de alan hoş şarkıcı her stilde beste yapabilme marifetine sahip…

Rnb, Soul, Jazz, Trap ve House ağırlıklı şarkı stillerinden beğenen sanatçı, “Aşk Şarkısı Değil” isimli şarkıyı yazarken bir Trap şarkısı olarak hayal etmişti ilk etapta.
Ancak sonradan şarkıyı deep house olarak dostu DJ Dekhan ile beraber yine tertip etti.

Yağmur Courtney şarkısını şu laflarla belirliyor:  “Aşk acısı sürükleyen kadın ve erkekler klüpte haykıra çağıra bu şarkıyı söylesinler, bu bana hep iyi gelmiştir dinleyicilerime de iyi gelmesini temenni ederim.”

 

Kaynak: BYZHA Beyaz Haber Ajansı