Zaferli Oyuncu Şeney Gürler, Antalyalıları Mest Etti

PAYLAŞ
Zaferli Oyuncu Şeney Gürler, Antalyalıları Mest Etti
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Akra Talks Sahnesi bu defa oynadığı her rolüyle bizi kendine hayran vazgeçen; Türk sinema, tiyatro, televizyon oyuncusu ve sunucusu Şenay Gürler ’i ağırladı.

Akra Talks ’un 56. programına misafir olan Şenay Gürler; Akra Hotels ’te hoşlananlarıyla toplanarak ‘Türk Sineması ve Tiyatrosu ’ hakkında sevinçli bir sohbet asıllaştırdı.

Değişen ve dijitalleşen dünyamızda sinemanın ve tiyatronun geleceğine dair asıllaştırılan sohbette; dijitalleşmenin ve dijital platformlarda asıllaştırılan projelerin oyunculara değişik seçenekler sunduğundan bahsetti. Oyunculuk kariyeri süresince dizi, sinema ve tiyatro performanslarıyla seyirci karşısına çıkan Gürler; ‘Değişik senaryolar ile çok daha hoş projeleri tecrübeleyebiliyoruz ’ dedi.

Dijitalleşmenin avantajlarının yanı gizeme dezavantajlarının da bulunduğunu dile getiren zaferli oyuncu, özellikle pandemi yarıyılı sonrasında sinema sektörünün, bir hayli sektör gibi krize girdiğini de sözlerine ilave etti. Dijital platformalar üzerinden daha fazla seçeneğimizin olduğu bir film dünyasına geçiş yapmamızla, sinema salonlarının izleyici kitlesi üzerinde ciddi bir düşüş yaşandığını üzülerek belirten Gürler; bu vaziyetin tiyatro için geçerli olmadığını söyleyerek, bir sinema salonunda film seyretmenin sihrinin çok değişik olduğunu ve en kısa zamanda da sektörün daha önceki canlılığına kavuşacağına inandığını da dile getirdi.

‘Ben Türkan Saylan ’ oyunu için Antalya ’ya gelen Şenay Gürler; sohbet sırasında Türkan Saylan ’ın ne kadar savaşçı ve umut dolu bir kadın oluşundan etkilendiğini, ülkemizde güçlü kadın imajının sinema ve dizi sektörlerinde de senaryocular tarafından daha fazla desteklenmesi gerektiğine vurgu yaptı.

Ayrıca Türkan Saylan ’ı canlandırmaktan ve bu projede olmaktan büyük bir onur ve mutluluk dinlediğini de laflarına ilave eden Gürler; yaşamın bize yaptığı bazı sürprizleri olduğu gibi kabul etmemizi ancak istediklerimiz için gayretten de bırakmamızı vurguladı.

Sohbet Gürler ’in hoşlananların suallerine verdiği dürüst yanıtlarla sona erdi.

 

Kaynak: adamnedio.com