Adana’da emlakçılar şaşkın! Evin metrekaresini soruyorlardı şimdi ise…

PAYLAŞ
Adana’da emlakçılar şaşkın! Evin metrekaresini soruyorlardı şimdi ise…
  • 0
  • 0
  • 3 dakika da oku
  • +
  • -

ADANA ’da ev arayan yurttaşlar, emlakçılara ‘cadde köpeklerinin olmadığı bölgede olsun ’ arzıyla gitmeye başladı. Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar, “Son zamanlarda hakimiyetten çıktı. Belediyelere çok ciddi işler düşüyor. 27 yıldır emlak sektöründeyim ilk kez böyle bir arzla karşılaşıyorum” dedi.

Adana ’da ev kiralamak veya satın almak isteyen yurttaşlar emlakçılara başvuru ettiklerinde ‘cadde köpeklerinin olmadığı bölgede olsun ’ arzıyla gitmeye başladı.

Gidişata afallayan emlakçılar ev satışı yaparken kasvet yaşamaya başladıklarını, çeteleşmiş biçimde gezen cadde köpeklerinin de risk oluşturduğunu söyledi.

Emlakçı İsmail Serttaş, son yarıyıllarda daire kiralamak veya satın almak isteyen yurttaşların caddede avare dolaşan cadde köpeklerinden çok mustarip olduğunu kaydolarak, “Bu mesele Adana ’nın hemen hemen her yerinde var. Sarıçam ’da da var. Bugün Adana ’nın en lüks yerlerinde Aliya İzzet Begoviç Bulvarı ’nda dahi var. Avare hayvanlar 10-15 tane çeteleşmiş biçimde geziyorlar. Bu da bizim ev satışı yapmamızda ciddi anlamda meseleler oluşturuyor. Daha evvel evin metrekaresini, bölgesini soruyorlardı şimdi ‘avare hayvan var mı’ diye soruyorlar. İlk başta anlam vermedik bu sebepten dolayı ev mi alınmaz filan dedik ama empati yapınca hak vermeye başladık” diye konuştu.

“Ev baktığımız bölgede 15 tane köpek saldıracak vasıta veya insan arıyor”

Cadde köpeklerinin olmadığı bölgede ev arayan Alper Alpay, “Ben hayvansever bir insan olarak kendimde köpek besliyorum. Ama alacağım evin çevresinde 10-15 tane saldırgan köpek görmek ufak bir çocuğumuz olduğu için bizi sıkıntılı ettiğini bıraktık. Yeni kriterimiz avare ve riskli hayvan olmasın temennimiz bu. Ev arayışımız hala devam ediyor, henüz bulamadık. Ev baktığımız bölgede 15 tane köpek kesintisiz hareket halinde saldıracak bir vasıta veya insan arıyorlar. Güzelyalı ’da vaziyet bu. Semtli de çok davacı, yürüyüş yapamayan amcalar, teyzeler var. Belediye ve yetkililer gidişata hadiseye el atmalılar” biçiminde konuştu.
Adana Emlakçılar Esnaf Odası Başkanı Rabia Ülkü Uçar da son günlerde avare köpeklere caddelerde çok sık tesadüfüldüğünü ifade ederek, “Köpekler belli bölgelerde çok fazla. Aileler artık bizleri ‘çok cadde köpeğinin olmadığı bölgede olsun ’ diye aramaya başladılar. Bu surattan evini satmak isteyenler var. Aralık ayı içerisinde bize çok fazla başvuru oldu. ‘Cadde köpeklerinin yoğun olmadığı bölgede ev bakalım ’ diyorlar. Ben de bir hayvanseverim ama artık son zamanlarda gerçekten hakimiyetten çıktı. Burada belediyelere çok ciddi işler düşüyor. 27 yıldır emlak sektöründeyim ilk kez böyle bir arzla karşılaşıyorum” dedi.