Kampanyanın adı bile fırsatçılara yetti! Bir gecede 400 bin lira birden arttı!

PAYLAŞ
Kampanyanın adı bile fırsatçılara yetti! Bir gecede 400 bin lira birden arttı!
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Orta kazançlıya müteveccih sıfır konut kampanyasından sonra 2. el konut içinde düşük faizli bir kampanya hazırlığının olduğunun duyurulmasının ardından fırsatçılar yeniden boş durmadı. Bir gecede konutların maliyetleri 350 bin ila 400 bin arasında artırıldı. Yetkililer fahiş maliyete karşı harekete geçerken nedensiz maliyeti artırıldığı tanımlanan konutlara kampanya yardımı verilmeyecek.

Fırsatçılar yeniden boş durmadı. İkinci el konutlar için de düşük faizli bir kampanya üzerinde çalışıldığının açıklanması sonrasında internetteki bülten sitelerinde maliyetler bir gecede akılalmaz derecede artırıldı.

Yetkililer fahiş maliyet uygulayanlara ağır yaptırımlar olacağını açıkladı. Harekete geçen Hazine ve Maliye Bakanlığı, bülten sitelerinden 31 Aralık 2022 tarihinden itibaren bültenlerin maliyetlerini isteyecek, fahiş olarak artırıldığı tanımlanan konutlara kampanya yardımı verilmeyecek.

Maliyetleri bir gecede 400 bin lira arkasıydı

Orta kazançlıya sıfır konut kampanyasının ardından ikinci el konutlar için de düşük faizli bir kampanya üzerinde çalışıldığı açıklandı, fırsatçılar da hemen harekete geçti. İkinci el konutların maliyetleri bir gecede 350 bin ila 400 bin arasında artırıldı.

Kampanya yardımı arkasıydı

Show Haber’in haberine göre yurttaşlar vaziyete başkaldırı ederken harekete geçen Hazine ve Maliye Bakanlığı, bülten sitelerinden 31 Aralık 2022 tarihinden itibaren bültenlerin maliyetlerini istenecek ve o maliyetler tek tek araştırılacak. Fırsatçılık yaptığı tanımlananlara ise ceza yağacak. Fahiş olarak artırıldığı tanımlanan konutlara kampanya yardımı verilmeyecek.