Kaydettiği ilandaki evin fiyatı bir gecede 600 bin lira arttı

PAYLAŞ
Kaydettiği ilandaki evin fiyatı bir gecede 600 bin lira arttı
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

Orta kazançlıya konut kampanyası fırsatçıları harekete geçirdi. Satılık duyurularındaki evlerin maliyeti bir gecede uçuşa geçti. Duyuru sitelerinde ikinci el de dahil olmak üzere bir hayli evin maliyetine en az 500 bin lira ortamı zam yapıldı.

Hükümetin geçen günlerde açıkladığı orta kazançlıya müteveccih konut kampanyası sonrası bazı ev sahipleri satışta olan evlerinin maliyetini artırdı.

Gayrimenkul uzmanı Şenay Taşıt Demir, kendisine bir evi 600 bin lira artırma arzı geldiğini söyledi. 

“Dün 3 milyon 800 binden kaydolduğum duyuru bugün 4 milyon 400 bin”

Hürriyet yazarı Fulya Soybaş’a konuşan Demir, şu ifadeleri kullandı:

“Hem sezon değil hem de piyasada talebin az olmasından kaynaklı son aylarda satışlarda yüzde 35 ’lik bir düşüş vardı. Kampanya sektöre cansuyu olacak diye düşünürken bundan nemalanmak isteyenler çıktı ortaya. Dün 3 milyon 800 binden kaydolduğum duyuru bugün 4 milyon 400 bin. 600 bin liralık bir çoğalış. El vicdan! Bu çoğalışı neye göre yaptınız? Ticari bazı alıcılarım dahi çoğalış arz etti. Bu kampanya ikinci eli ve ticariyi içermiyor, anlatıyoruz ama… Bu noktada bakanlığın lüzumlu çalışmaları yapması, teftişleri sıkı yakalaması gerekiyor ki her iki bakan da fırsatçıları kampanya dışı vazgeçeceklerini duyurdu. Bu pozitif büyüme sonrası maliyetlerin çıktığı gibi inmesini bekliyoruz. Bir de çevremde şöyle bir gidişat gözlemledim, evi olan ama fırsatı kaçırmak istemeyen de ‘evi olmayan akraba ’ arıyor. Başka Bir Deyişle bu noktada şahsi samimilik çok ehemmiyetli. Vazgeçin de gerçekten lüzumu olan yararlansın.”