TOKİ ’den İstanbul ve Zonguldak için kaçırılmayacak fırsat

PAYLAŞ
TOKİ ’den İstanbul ve Zonguldak için kaçırılmayacak fırsat
  • 0
  • 0
  • 4 dakika da oku
  • +
  • -

T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığı İstanbul ’da 14 dükkanını Zonguldak ’ta da 34 iş yeri ve 41 konutu, 17 Ocak ’ta sarih artırmayla satışa çıkarıyor.

100 bin aileyi ev sahibi yapacak “Yeni Evim Projesi” büyük alaka gördü.0,69 konut kredisiyle satılacak konutlar için rastgele bir müracaat fiyatı alınmayacak.

Yeni Evim Projesi ’ni açıklayan T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı ’na destek veren T.C. Çevre Şehircilik ve İklim Farklılığı Bakanlığı 81 şehirde bitmiş konutlar, belli bir oranda bitirilmiş ve devam eden konutlar ile bankalarla garantörlük sözleşmesini imza atmış yeni başlayacak projelerin kampanyaya dahil olacağını açıkladı.

Şehir merkezinde lüks yaşam sahiplerini bekliyor

İstanbul Zeytinburnu ’nda birbirinden çağdaş ve şık iş yerleri ve Zonguldak ’ta şehrin merkezindeki inşaatı bitmek üzere olan 34 iş yeri ve 41 konut sarih artırma ile satışa çıkıyor. Değişik metrekarelerdeki iş yeri ve konutlar 3 ay sonra teslim edilecek. Yüzde 40 peşinat, 60 ay vade ile satışa sunulan yatırımlık iş yerleri ve konutlar Katma Değer Vergisi ’den muaf olacak. 17 Ocak Salı günü saat 10.30 ’daki sarih artırma TOKİ İstanbul Hizmet Binası Konferans Salonu ve Zonguldak Aile ve Sosyal Hizmetler Şehir Müdürlüğü Konferans Salonu Merkez ’de asıllaşacak. Sarih artırmaya online katılım da sağlanabilecek.

Sarih artırmaya ait bankacılık hizmetleri ise Türkiye Millet Bankası A.Ş. tarafından yürütülecek. Ayrıntılı bilgilere “www.emlakmuzayede.com.tr” internet adresinden ve 0212 608 15 00 “444 86 54” numaralı telefondan erişilebilecek.

“Şehir merkezinde olması çok büyük bir artı”
Satışa hazır evleri dolaşan Sibel Kabakasal, “Fantastik hoş. Lokasyon olarak ve bu yılki projesi değişiklerinden daha değişik sanırım, Hayretler içerisini gezdim. Çok hoş. 60 ay vade ile olması, ihtimallerinin çok iyi olması. Herkese öneri ediyorum. Fantastik hoş. Biz bu kadar temenni içerisinde gelmemiştik. Dolaştıkça sanki lüks bir site havası alıyorum. Mutfağa girdiğim zaman o huzur fantastik hoş. Lavabo, banyosu, balkonu özellikle bizim için çok ehemmiyetli. Şehir merkezinde olması çok büyük bir artı. Şu anlık gördüğüm şey bunlar. Belirlim burası eşya ile dolduğunda fantastik hoş olacağına inanıyorum” dedi.
Gezdiği dairelerin mutfaklarının büyük bir itinayla yapıldığını söyleyen Gülsen Çakmak ise “Çok hoşlandım. Hem genişliği, kullanışlı olması, merkezde olması çok güzelime gitti. Mutfağı, banyoları çok hoş ve güzelime gitti. TOKİ ’nin böyle bir ev çıkartması beni çok donakalttı” dedi.
Satış Danışmanı Gizem Hilal Kahveci de “17 Ocak ’ta sarih ihale olacak. Dükkanlarımıza ve dairelerimize yüzde 40 peşin, 60 ay vade biçiminde fırsatlarla sahip olabiliyorsunuz. Onun dışında peşin ödemenizde yüzde 20 indirim söz mevzusu” dedi.

Yurttaşlar sarih artırmaya online de katılabilecekler
Satış Danışmanı Mert Çevik Katma Değer Vergisi ’den muaf yakalanan 34 işyeri ve 41 konutun sarih artırmayla satılacağını anlatarak şöyle dedi:
“İstanbul Zeytinburnu ’nda birbirinden şık ve çağdaş işyerleri ve Zonguldak ’ta şehrin merkezinde inşaatı bitmek üzere olan 34 işyeri ve 41 konut sarih artırmayla satışa çıkıyor. Değişik metrekarelerdeki işyeri ve konutlar 3 ay sonra teslim ediliyor. Yüzde 40 peşinat, 60 ay vade ile satışa sunulan yatırımlık işyerleri ve konutlar Katma Değer Vergisi ’den muaf olacak. 17 Ocak günü saat 10.30 ’da İstanbul TOKİ hizmet binasında video konferans yoluyla Aile ve Sosyal Hizmetler Şehir Müdürlüğü konferans salonunda ihalesi hakikatleştirilecek. Sarih artırmaya online katılım da sağlanabilecek.”