Yeni Konutum Konut Kampanyası’nın detayları emin oldu! Müracaat yapacaklar dikkat

PAYLAŞ
Yeni Konutum Konut Kampanyası’nın detayları emin oldu! Müracaat yapacaklar dikkat
  • 0
  • 0
  • 2 dakika da oku
  • +
  • -

‘Yeni Konutum Konut Kampanyası’nda müracaatlar başlıyor. Kampanyayla orta kazançlı yurttaşların uygun vade yapısıyla ilk konutlarını alabilmesi kastediliyor.

Orta kazançlıya konut kampanyasında müracaatlar bugün başlıyor. İlk etapta 100 bin konutun satışı tasarlanıyor. Detayların açıklanması ardından gözler müracaat tarihlerine ve sürecine çevrildi.

Müracaat ayrıntıları

Açıklama yönünde orta kazançlıya konut kampanyası müracaatları bugün 16 Ocak başlayacak.

Konut almak isteyen bulduğu daireyle banka veya katılım bankalarına müracaat etecek. NTV’de yer alan habere göre banka hem projenin hem de şahsın kriterlere uygunluğunu sorgulayacak, uygun olan projeler için kredi tahsis edecek.

Müracaat fiyatı

Orta kazançlıya konut kampanyasında rastgele bir müracaat fiyatı alınmayacak.  16 Ocak itibariyle konut üreticisinden konutunu bulan yurttaşlar kurasız konut kredisi alma hakkı elde edebilecek. 18 yaş üstü, bankalar tarafından kredi alması uygun görülen her Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı kampanyadan faydalanabilecek.

Kampanyada faiz oranları

Konut kampanyasında faiz oranı kademeli olacak, kırsalda konutu olan da kampanyadan faydalanabilecek.

Kampanyadan yararlanacaklara uygulanacak faiz oranı kullanılacak kredinin meblağına göre değişecek.

2 milyon liraya kadar kredide 0,69 olan faiz, 2-4 milyon arasında 0,79, 4 milyon üzerinde ise 0,99’a çıkacak.

İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin, Muğla’da konut sahibi olmak isteyen yurttaşlarda bir sene o şehirde ikamet etme koşulu aranacak. Öteki şehirlerde bu koşul geçerli olmayacak.